Lijn 10 Eindhoven Station - Tilburg Station
Voormalige buslijn 10 | |
Vervoerder(s) | Zuidooster |
Lijnsoort | streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x per uur |
Dal | 1-2x per uur |
Avond | 1-2x per uur |
Zaterdag | 1-2x per uur |
Zondag | 1-2x per uur |
Lijn 10 is een voormalige streekbus van Eindhoven naar Tilburg via Oirschot.
In de dienstregeling 1961/1962 reed lijn 10 een uurdienst op het gehele traject en een halfuursdienst tussen Eindhoven en Oirschot tot het begin van de avond. Vanaf 30 september 1962 werd in de spitsuren de halfuursdienst verlengd naar Tilburg. De extra ritten naar Oirschot reden op zondagen pas vanaf het middaguur maar reden door tot in de avonduren. De eerste twee ritten naar Tilburg en de eerste vier ritten naar Eindhoven reden niet op zaterdag en zondag, de volgende twee ritten niet op zondag.
Hoewel deze lijn zowel in Eindhoven als Tilburg reed was er volgens het busboekje geen beperking voor lokaal vervoer in deze gemeenten.
De lijn Eindhoven - Tilburg was de eerste lijn van vervoerder Vitesse uit Moergestel, een van de voorlopers van Zuidooster. Op 1 oktober 1978 is deze afgestaan aan BBA in een onderlinge lijnenruil. BBA ging deze verbinding rijden met lijn 41.
Voormalige route
Route is niet volledig
Halte | ||
Eindhoven Station | ||
Acht, v.d. Heuvel | ||
Best, Wilhelmina-dorp | ||
Best, Oirschotseweg | ||
Oirschot, De Zwaan | ||
Spoordonk, de Kort | ||
Moergestel, Gemeentehuis | ||
Tilburg Station |