Lijn 68 Assendelft Station - Zaandam Station
Voormalige buslijn 68 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Zaanstreek (2011-2023) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 15 december 2013 t/m 12 december 2015 |
Voorganger(s) | 69, 89 |
Opvolger(s) | 69 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 68 reed van Assendelft via Krommenie, Wormerveer, Zaandijk en Koog aan de Zaan naar Zaandam.
Route
Halte | ||
Assendelft, Station Krommenie-Assendelft | ||
Krommenie, Jupiterstraat | ||
Krommenie, Neptunuslaan | ||
Krommenie, Grote Beer | ||
Krommenie, Armstrongbrug | ||
Krommenie, Glennstraat | ||
Krommenie, Kervelstraat | ||
Krommenie, Willis/Zonnebaars | ||
Krommenie, Blok | ||
Krommenie, Heiligeweg | ||
Krommenie, Badhuislaan | ||
Krommenie, Padlaan | ||
Wormerveer, Noordse Balk | ||
Wormerveer, Krokusstraat | ||
Wormerveer, Westerstraat | ||
Wormerveer, Cor Bruijnweg | ||
Wormerveer, Lijsterstraat | ||
Wormerveer, Noorderstraat | ||
Wormerveer, Noordeinde | ||
Wormerveer, Zaanweg | ||
Wormerveer, Station | ||
Wormerveer, Warmoesstraat | ||
Wormerveer, Plein 13 | ||
Wormerveer, Schildersbuurt | ||
Zaandijk, Koperslagerstraat | ||
Zaandijk, Valkstraat | ||
Zaandijk, Willem Dreeslaan | ||
Zaandijk, Beeldentuin | ||
Zaandijk, Guisweg/Zaanse Schans | ||
Koog aan de Zaan, Stationsstraat | ||
Koog aan de Zaan, Boschjesstraat | ||
Koog aan de Zaan, Verzetstraat | ||
Koog aan de Zaan, Willem Alexanderbrug | ||
Zaandam, Breedweer | ||
Zaandam, Frans Halsstraat | ||
Zaandam, Jan van Goyenkade | ||
Zaandam, Westerwateringtunnel | ||
Zaandam, Station |
Geschiedenis
Op 15 december 2013 werd de helft de ritten van lijn 69 afgesplitst en ondergebracht bij de nieuwe lijn 68. Anders dan eerstgenoemde lijn ging deze nieuwe lijn altijd via de Westelijke Zaanoever rijden, waarmee de route van lijn 89 overgenomen werd, die gelijktijdig werd opgeheven. Via de provincialeweg bleef tevens een halfuursdienst bestaan in combinatie met de lijnen 67 en 69.
Op 13 december 2015 werd deze buslijn opgeheven. De vervallen ritten werden geheel opgenomen in lijn 69 die voortaan een halfuursdienst ging rijden. De route via de Westelijke Zaanoever kwam echter te vervallen vanwege de geringere bezetting, alle ritten gingen voortaan via de provincialeweg rijden.