Lijn 89 Nijmegen Centraal Station - Brakel Brakels Veer
Voormalige buslijn 89 | |
Vervoerder(s) | Zuidooster |
Concessie | KAN zuid |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1 juni 1991 t/m 5 september 1992 |
Voorganger(s) | 48, 89 |
Opvolger(s) | 49, 89 |
Frequenties
| |
Spits | 1x per uur |
Dal | 1x per uur |
Avond | 0-1x per uur |
Zaterdag | 1x per uur |
Zondag | 1x per 2 uur |
Lijn 89 was een snelbus van Nijmegen naar Druten en verder als streekbus naar Dreumel, Zaltbommel en Brakel.
Lijn 89 reed in een uurdienst tot in de vroege avond. Op zaterdag reed lijn 89 alleen op het traject Druten - Brakel. Op zondag reed lijn 89 alleen tussen Druten en Dreumel en 1x per 2 uur. In Zaltbommel werd samen met lijn 48 een stadsdienst gerealiseerd.
Route
Halte | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Hezelpoort | ||
Nijmegen, Weurtseweg | ||
Nijmegen, Rivierstraat | ||
Nijmegen, Koopvaardijweg | ||
Nijmegen, Energieweg/Rotonde | ||
Nijmegen, Energieweg/Wolfskuilseweg | ||
Nijmegen, Energieweg/Viaduct | ||
Druten, Smitshof | ||
Druten, Scholengemeenschap LBO | ||
Druten, Klepperheide | ||
Druten, Leigraaf | ||
Druten, 't Koekoeksnest | ||
Puiflijk, Kerkstraat | ||
Boven Leeuwen, Sportpark | ||
Boven Leeuwen, Tesstraat | ||
Beneden Leeuwen, Brouwerstraat | ||
Beneden Leeuwen, Kerk | ||
Beneden Leeuwen, Zandstraat | ||
Beneden Leeuwen, Klossenstraat | ||
Wamel, Weg naar Oijen | ||
Wamel, Kasteelstraat | ||
Wamel, Sint Henricus | ||
Wamel, Gouden Leeuw | ||
Wamel, Stationsstraat | ||
Wamel, Lageweg | ||
Wamel, Zijvond | ||
Dreumel, Van Maurik | ||
Dreumel, Scheepenstraat | ||
Dreumel, Kleine Schouwburg | ||
Dreumel, Kerk | ||
Dreumel, Sportterrein | ||
Alphen, Papesteeg | ||
Alphen, Mariahof | ||
Alphen, Lindelaan | ||
Alphen, Kerk (alleen beginpunt) | ||
Dreumel, Story | ||
Dreumel, Maasdijk | ||
Dreumel, Oude Maasdijk | ||
Heerewaarden, Veluwe | ||
Heerewaarden, Heemstrabaan | ||
Heerewaarden, De Buke | ||
Heerewaarden, Schans | ||
Rossum, Oude Maasdijk | ||
Rossum, Busstation | ||
Rossum, Burchtstraat | ||
Rossum, Sportveld | ||
Hurwenen, van Heelstraat | ||
Hurwenen, Wielewaallaan | ||
Hurwenen, Dorpstraat | ||
Hurwenen, Marshallweg | ||
Hurwenen, Hurwenesestraat | ||
Hurwenen, Heemstraweg | ||
Zaltbommel, Station | ||
Zaltbommel, Sporthal | ||
Zaltbommel, Nieuw Tijningen | ||
Zaltbommel, Achter de Wiel | ||
Zaltbommel, Tienhont | ||
Zaltbommel, Kloosterwiel | ||
Zaltbommel, Tivoli | ||
Zaltbommel, Karstraat | ||
Zaltbommel, Rabobank | ||
Zaltbommel, Schutskooi | ||
Zaltbommel, Station | ||
Gameren, Meermarkt | ||
Gameren, Bejaardencentrum | ||
Gameren, Ridderstraat | ||
Zuilichem, Centrum | ||
Zuilichem, PGEM-huisje | ||
Zuilichem, Meidijk | ||
Zuilichem, Molenkampseweg | ||
Brakel, Weitjesstraat | ||
Brakel, Burgemeester Posweg | ||
Brakel, Flegelstraat | ||
Brakel, Gemeentehuis | ||
Brakel, Brakelsveer |
Geschiedenis
Tot en met 1 juni 1991 reed lijn 89 van Nijmegen naar Dreumel en Alphen.
Per 2 juni 1991 is lijn 89 vanaf Dreumel gaan rijden naar Zaltbommel en Brakel en verving op het traject Brakel - Zaltbommel lijn 48. Lijn 89 deed het oude eindpunt Alphen niet meer aan op enkele ochtendspitsritten na; daarheen reed voortaan een belbus. Lijn 89 reed alleen tussen Nijmegen en Druten als sneldienst. Op dat traject reed lijn 89 dezelfde route als sneldienstlijn 87. Verder reed streeklijn 85 tussen Nijmegen en Druten maar via Weurt, Beuningen, Ewijk, Winssen en Afferden.
Lijn 89 reed in een uurdienst tot in de vroege avond. De laatste rit die vanuit Nijmegen helemaal naar Brakel reed, vertrok al om 16:34. De laatste vier ritten reden tot Dreumel, deze reden naar de eindhalte Sportterrein welke door de overige ritten niet werd aangedaan, of tot Druten, 't Koekoeksnest. Richting Nijmegen vertrokken in de vroege ochtend drie ritten uit Alphen. Twee reden naar Nijmegen, de middelste reed tot Druten waar kon worden overgestapt op lijn 87. Alle overige ritten reden het gehele traject. De laatste rit uit Brakel vertrok om 18:35. Om 21:38 vertrok nog een laatste rit uit Dreumel vanaf het Sportterrein.
Op zaterdag reed lijn 89 alleen tussen Druten en Brakel in een uurdienst. Tussen Nijmegen en Druten kon gebruikt maakt worden van lijn 85. De laatste ritten reden alleen tussen Druten en Dreumel. Op zondag reden zes retourritten tussen Druten en Dreumel, 1x per 2 uur.
Op 6 september 1992 weer ingekort lijn 89 ingekort tot Zaltbommel. Het traject Brakel - Zaltbommel ging naar de nieuwe lijn 49.