Lijn 139 Raalte Station - Ommen Balkerweg
Voormalige buslijn 139 | |
Vervoerder(s) | VAD (1993 - 1994), Midnet (1994 - ...) |
Regio | Salland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 23 mei 1993 t/m ... |
Voorganger(s) | 139 |
Opvolger(s) | 162 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/dag |
Dal | 1x/dag |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 4x/dag |
Zondag | 3x/dag |
Lijn 139 reed van Raalte via Lemelerveld en Lemele naar Ommen.
In de ochtendspits reed één rit in beide richtingen ook van/naar de Larcom in Ommen. Op zondag rijden de ritten niet verder dan de Markt.
Route
Halte | ||
Raalte, Station | ||
Raalte, De Merel | ||
Raalte, Lindertseweg | ||
Raalte, Weg naar Hellendoorn | ||
Raalte, Café 'De Posthoorn' | ||
Lemelerveld, Bekking | ||
Lemelerveld, Parallelstraat | ||
Lemelerveld, Kanaaldijk | ||
Lemelerveld, Stationsstraat | ||
Lemelerveld, Cafe Reimink | ||
Lemelerveld, R Koetsierstraat | ||
Lemelerveld, Heidepark | ||
Lemelerveld, Bergweg | ||
Lemelerveld, Vossebeltsweg | ||
Lemelerveld, Kingmaweg | ||
Lemele, Zonnebloemweg | ||
Lemele, Kerk | ||
Lemele, v.d. Linde | ||
Lemele, Alferinksweg | ||
Lemele, Park 1813 | ||
Nieuwe Brug, Doornsteeg | ||
Nieuwe Brug, Witte Palen | ||
Nieuwe Brug, Nieuwe Brug | ||
Nieuwe Brug, Besthmen | ||
Ommen, 't Reggehuis | ||
Ommen, Rijkspolitie | ||
Ommen, Station | ||
Ommen, De Schammelte | ||
Ommen, Zeesserweg | ||
Ommen, Markt | ||
Ommen, Julianastraat | ||
Ommen, Balkerweg | ||
Ommen, Larcom |
Geschiedenis
Op 23 mei 1993 werd het traject Ommen - Balkbrug weer overgenomen door de DVM/NWH die hier opnieuw met lijn 31 ging rijden. Op het overgebleven traject Raalte - Ommen ging de frequentie wel flink naar beneden. Voortaan werden in beide spitsuren twee ritten per richting gereden en in de daluren één rit per richting. Op zaterdag en zondag bleven nog slechts vier respectievelijk drie ritten rijden, met intervallen van 3 à 4 uur.
Op 24 oktober 1993 werden alle ritten op zondag ingekort tot de bushalte Markt, dit betekende dat de haltes tussen de Markt en Balkerweg dan niet meer bediend werden.
Op 29 mei 1994 fuseerden de Verenigde Autobus Diensten (VAD) en Centraal Nederland tot het nieuwe Midnet. Het vervoergebied strekte zich uit van Zwolle tot het westen van Utrecht en van Flevoland-Noordwest tot aan Arnhem. De route en dienstregeling bleven bij deze overgang verder (vrijwel) ongewijzigd gehandhaafd.