Lijn 75 Amersfoort Station - Spakenburg Garage
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 19 feb 2016 om 23:39
Voormalige buslijn 75 | |
Vervoerder(s) | Tensen |
Regio | Oost-Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 t/m ... |
Voorganger(s) | 5 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 75 reed van Amersfoort via Hoogland, Bunschoten naar Spakenburg.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amersfoort, Station | ||
Amersfoort, Hellestraat | ||
Hoogland, Café De Faam | ||
Hoogland, Langenoord | ||
Hoogland, 2e Tol | ||
Bunschoten, Heuveling | ||
Spakenburg, Garage |
Geschiedenis
Deze lijnvoering ontstond op 3 juni 1973 toen de NBM en Maarse en Kroon fuseerden tot Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem. De voormalige lijn 5 werd vernummerd naar lijn 75.
Op 26 mei 1974 werd de frequentie op zondag verhoogd naar een regelmatige uurdienst i.p.v. de voormalige (onregelmatige) 2-uursdienst die voorheen werd gereden.