Lijn 8 Ringlijn Hoogeveen, Station - Krakeel/Zuid
Voormalige buslijn 8 | |
Vervoerder(s) | DVM, DVM-NWH (... - 1996) VEONN (1996 - ...) |
Regio | Zuidwest-Drenthe |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Hoogeveen |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 2-3x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond (werkdagen) | 2x/uur (belbus, tot 22:30) |
Avond (weekend) | 1x/uur (belbus, tot 22:30) |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur (belbus) |
Lijn 8 reed van station Hoogeveen een lusroute via het Centrum, Krakeel, Wolfsbos en Venesluis.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Hoogeveen, Station | ||
Hoogeveen, De Tamboer | ||
Hoogeveen, Meteorenlaan | ||
Hoogeveen, Atlaslaan/Deneb | ||
Hoogeveen, Boekweitlaan/De Arend | ||
Hoogeveen, Lomanlaan | ||
Hoogeveen, De Tamboer | ||
Hoogeveen, Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Begin 1996 fuseerden de FRAM en de DVM/NWH tot de nieuwe maatschappij VEONN (Vervoersonderneming Noord-Nederland). De eerste dienstregeling van deze nieuwe maatschappij ging in op 3 november 1996. Op deze datum werden alle ritten in de avonduren en op zondag omgezet naar een belbus vanwege de geringere bezetting. Reizigers die vanaf de haltes tussen het Station en De Tamboer wilden vertrekken, hoefden echter niet te reserveren. Op het gewenste tijdstip konden zij bij de halte gaan staan, waarna rechtstreeks naar de halte werd gereden.