Lijn 161 Rotterdam Zuidplein - Willemstad Steenpad
Voormalige buslijn 161 | |
Vervoerder(s) | ZWN |
Regio's | Rotterdam, Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee, West-Brabant |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 29 mei 1983 t/m ... |
Voorganger(s) | 161, 164 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Zondagavond | 1x/2 uur |
Lijn 161 reed van Rotterdam via Heinenoord, Goidschalxoord, Oud-Beijerland, Stougjesdijk, Klaaswaal en Numansdorp naar Oude Tonge.
Dienstregeling
- In de daluren werd slechts 1x per 2 uur gereden tussen Numansdorp en Willemstad.
- In de avonduren en op zaterdag werd alleen tussen Rotterdam en Numansdorp gereden.
- Op zondag werd de gehele dag van/tot Oud-Beijerland gereden, met één uitlopende rit per richting.
Route
Halte | ||
Rotterdam, Zuidplein | ||
Heinenoord, Busstation | ||
Heinenoord, Heinenoord | ||
Goidschalxoord, Goidschalxoord | ||
Oud-Beijerland, Diepenhorstsingel | ||
Oud-Beijerland, Julianastraat | ||
Oud-Beijerland, Steenenstraat | ||
Oud-Beijerland, Karel Doormanstraat | ||
Oud-Beijerland, Spuidijk | ||
Oud-Beijerland, Zoomwijcklaan | ||
Oud-Beijerland, Rembrandtstraat | ||
Klaaswaal, Stougjesdijk | ||
Klaaswaal, Klaaswaal | ||
Numansdorp, Middelsluis | ||
Numansdorp, Voorstraat | ||
Willemstad, Helwijk | ||
Willemstad, Steenpad |
Geschiedenis
Op 29 mei 1983 werd de route van lijn 161 aangepast. Komende vanuit Numansdorp werd voortaan niet meer naar Oude-Tonge gereden, maar naar Willemstad ter vervanging van lijn 164. Het traject tussen Numansdorp en Oude-Tonge werd ondergebracht bij een aparte buslijn vanwege de (zeer) geringe bezetting. De basisdienst werd over het hele traject gereden, in de avonduren en het weekeinde wijzigde er vrijwel niets.