Lijn 1 Nijmegen Centraal Station - Gendringen Busstation (1968-1979)
Voormalige buslijn 1 | |
Vervoerder(s) | GTW, GSM |
Regio's | Achterhoek, Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 10 maart 1968 t/m 26 mei 1979 |
Voorganger(s) | 1, 31 |
Opvolger(s) | 1 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 1 reed van Nijmegen via Lent, Oosterhout, Elst, Elden, Arnhem, Velp, Rheden, De Steeg, Ellecom, Dieren, Doesburg, Drempt, Hoog Keppel, Laag Keppel, Doetinchem, Gaanderen, Terborg, Etten of Silvolde en Ulft naar Gendringen.
Doordeweeks reden er twee sneldienstritten de gehele route. Daarnaast reed er nog twee stopdienstritten per uur tussen Nijmegen en Arnhem en twee stopdienstritten per uur tussen Arnhem en Gendringen. Tussen Terborg en Gendringen werd alternerend via Etten en Silvolde gereden. 's Avonds en in het weekend werd de gehele route tweemaal per uur als stopdienst gereden. Richting Gendringen moest in het weekend overdag eenmaal per uur te Arnhem worden overgestapt.
Route
Halte | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Schouwburg | ||
Nijmegen, Hertogplein | ||
Nijmegen, Mariënburgplein | ||
Nijmegen, Kelfkensbosch | ||
Lent, De Tunnel | ||
Lent, De Spar | ||
Lent, Viaduct | ||
Oosterhout, Kwekerij de Beijer | ||
Oosterhout, Oud Rust Wat | ||
Oosterhout, Groenestraat | ||
Oosterhout, Café Halveweg | ||
Reethse Brug, Reethse Brug | ||
Reethse Brug, De Vork | ||
Reethse Brug, Zwembad de Pas | ||
Elst, De Griend | ||
Elst, Willemsstraat | ||
Elst, Zwartenhof | ||
Elst, Kerkeakkers | ||
Elst, Winkelcentrum | ||
Elst, Willem de Zwijgerlaan | ||
Elst, Brahmsstraat | ||
Elst, Grote Molenstraat | ||
Elst, Ommelanden | ||
Elst, Griegstraat | ||
Elst, Oude Tol | ||
Elst, Park | ||
Elden, Café de Klomp | ||
Elden, Kroonse Wal | ||
Elden, Kronenburg | ||
Elden, De Brink | ||
Elden, Eldens Viaduct | ||
Arnhem, Rijnhal | ||
Arnhem, De Monchyplein | ||
Arnhem, Parkstraat | ||
Arnhem, Velperplein | ||
↓ | Arnhem, Willemsplein | |
Arnhem, Gele Rijdersplein | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Gele Rijdersplein | ||
↑ | Arnhem, Willemsplein | |
Arnhem, Velperplein | ||
Arnhem, Velperpoort | ||
Arnhem, Girokantoor | ||
Arnhem, Raapopseweg | ||
Arnhem, Huygenslaan | ||
Arnhem, Vondellaan | ||
Velp, Nordlaan | ||
Velp, Wilhelminastraat | ||
Velp, Emmastraat | ||
Velp, Tankstation | ||
Velp, Hogeweg | ||
Velp, Beekhuizenseweg | ||
Rheden, Hotel de Roskam | ||
Rheden, Rhederhof | ||
Rheden, Holbankseweg | ||
Rheden, Groenestraat | ||
Rheden, Pinkelseweg | ||
De Steeg, Rozenbosch | ||
De Steeg, Gemeentehuis | ||
De Steeg, Brantsenpark | ||
De Steeg, Smidsallee | ||
De Steeg, Middachten Oprijlaan | ||
Ellecom, Avegoor | ||
Ellecom, Dorp | ||
Ellecom, Hofsteffen | ||
Dieren, Busstation | ||
Doesburg, Langebrug | ||
Doesburg, Busstation | ||
Doesburg, Meipoort | ||
Doesburg, Kraakselaan | ||
Drempt, N.H. Kerk | ||
Drempt, De Braamberg | ||
Hoog-Keppel, Hoog-Keppel | ||
Laag-Keppel, Weg n. Hoog-Keppel | ||
Laag-Keppel, 't Smaaleke | ||
Laag-Keppel, Hotel Gouden Leeuw | ||
IJzergieterij, Manége | ||
IJzergieterij, IJzergieterij | ||
Doetinchem, Den Ooiman | ||
Doetinchem, 2e Loolaan | ||
Doetinchem, Busstation | ||
Doetinchem, Albert Heyn | ||
Doetinchem, Gemeentehuis | ||
Doetinchem, Station | ||
Doetinchem, Eschdoornlaan | ||
Doetinchem, Dennenweg | ||
Doetinchem, Doetinchem Oost | ||
De Pol, Terborgseweg | ||
De Pol, De Pol | ||
Gaanderen, Slakweg | ||
Gaanderen, Postkantoor | ||
Gaanderen, Café Hartjes | ||
Terborg, De Hamaker | ||
Terborg, Busstation | ||
Terborg, Zaal Vos | ||
Terborg, IJsselbrug | ||
Etten, Terborgseweg | ||
Etten, Dorp | ||
Etten, Spekking | ||
Ulft, Rieserweg | ||
Ulft, Kerk Ulft N. | ||
Ulft, Thorbeckestraat | ||
Ulft, Café Guyen | ||
Ulft, Kerkstraat | ||
Ulft, Debbeshoek | ||
Ulft, Kennedyplein | ||
Terborg, Politiebureau | ||
Terborg, De Lovink | ||
Silvolde, Markt | ||
Silvolde, Roomberg | ||
Silvolde, Galgenberg | ||
Bontebrug, Lichtenberg | ||
Bontebrug, Bontebrug | ||
Ulft, Busstation | ||
Ulft, Smithuus | ||
Gendringen, Engbergen | ||
Gendringen, Busstation |
Geschiedenis
Lijn 1 is ontstaan op 10 maart 1968 als samenvoeging van de voormalige lijnen 1 (tussen Arnhem en Gendringen) en 31 (tussen Arnhem en Nijmegen).
Tot en met 15 juni 1974 reden er vier doorgaande ritten per uur tussen Nijmegen en Gendringen. De stopdiensten tussen Nijmegen en Arnhem waren gekoppeld aan de sneldiensten tussen Arnhem en Gendringen; de stopdiensten tussen Arnhem en Gendringen waren gekoppeld aan de sneldiensten tussen Nijmegen en Arnhem. Vanaf 16 juni 1974 gold de situatie zoals boven de routestrip beschreven.
Met ingang van 27 mei 1979 werden door lijn 1 geen sneldienstritten meer gereden. Tussen Nijmegen en Arnhem reden nog maar drie ritten per uur, allemaal via het winkelcentrum van Elst. Tussen Arnhem en Gendringen reden vier ritten per uur. Hierdoor was er voortaan driemaal per uur een doorgaande verbinding tussen Nijmegen en Gendringen.
Bronnen, noten en/of referenties: |
- Voormalige lijn 1
- Voormalige buslijnen
- Regio Achterhoek
- Regio Arnhem Nijmegen
- Plaats Nijmegen
- Station Nijmegen
- Plaats Arnhem
- Arnhem Velperplein
- Arnhem Willemsplein
- Station Arnhem Centraal
- Station Arnhem Velperpoort
- Plaats Dieren
- Dieren Busstation
- Plaats Doetinchem
- Doetinchem Busstation
- Station Doetinchem
- Plaats Terborg
- Terborg Busstation
- Plaats Ulft
- Ulft Busstation
- Plaats Gendringen
- Gendringen Busstation