Lijn 157 Amsterdam Amstelstation - Lelystad Noorderwagenplein
Voormalige buslijn 157 | |
Vervoerder(s) | VAD |
Regio's | Amsterdam, Flevoland-Zuid |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 31 mei 1981 t/m 22 mei 1982 |
Voorganger(s) | 57 |
Opvolger(s) | 157 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur (tot 20:15, ri. Lelystad) |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 157 reed van Amsterdam via Diemen en Muiden naar Lelystad.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Amstelstation | ||
Amsterdam, Ajaxstadion | ||
Diemen, Centrum | ||
Muiden, Rijksstraatweg | ||
Almere, Hollandse Brug | ||
Lelystad, De Blocq van Kuffeler Gemaal | ||
Lelystad, Haven | ||
Lelystad, Jolbrug | ||
Lelystad, Gordiaan | ||
Lelystad, Agora | ||
Lelystad, Plantagebrug | ||
Lelystad, Noorderwagenplein |
Geschiedenis
Op 31 mei 1981 werd bij de VAD de Mobilofoon in gebruik genomen. Dit systeem kan echter niet met dubbele lijnnummers overweg. Het oude lijnnummer 57 werd daarom gewijzigd naar 157, in de route en dienstregeling vonden geen wijzigingen plaats.
Op 23 mei 1982 werd de route flink aangepast. Tussen Lelystad en Almere ging de lijn voortaan rechtstreeks via de A6 rijden i.p.v. de Oostvaardersdijk, hierdoor kon de lijn in Almere ook busstation 't Oor gaan bedienen. En vanaf Muiden ging de lijn via Amsterdam-Zuidoost naar de RAI en station Amsterdam Zuid rijden. De dienstregeling bleef grotendeels gelijk, de laatste ritten reden omstreeks 18:30 naar Amsterdam en om 20:30 terug naar Lelystad.