Lijn 57 Maastricht Station NS - Gulpen Busstation
Buslijn 57 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Zuid-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Volvo 8700LE |
Voorganger(s) | 57 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 57 rijdt van Maastricht via Gronsveld, Eckelrade, Sint Geertruid, Mheer, Noorbeek, Slenaken, Heyenrath, Epen en Mechelen naar Gulpen.
Route
Halte | ||
Maastricht, Station (aansluiting op de trein van/naar Randwyck) | ||
Maastricht, Wilhelminasingel | ||
Maastricht, Avenue Ceramique/Sphinxlunet | ||
Maastricht, Bonnefantenmuseum | ||
Maastricht, Gouvernement | ||
Maastricht, Randwycksingel/VGZ | ||
Maastricht, Forum MECC | ||
Maastricht, Academisch Ziekenhuis | ||
Maastricht, Langendaal/Oeslingerbaan | ||
Maastricht, Oeslingerbaan/Molenstraat | ||
Maastricht, Oeslingerbaan | ||
Maastricht, Rijksweg Eykelborg | ||
Gronsveld, Rijksweg/Kampweg | ||
Gronsveld, Kampweg School | ||
Eckelrade, Eckelraderweg/Lindeweg | ||
Eckelrade, Molenweg/Dorpsstraat | ||
Sint Geertruid, Burgemeester Wolfsstraat | ||
Sint Geertruid, Centrum | ||
Sint Geertruid, Julianaweg | ||
Herkenrade, Herkenrade | ||
Mheer, Duivenstraat | ||
Mheer, Kerk | ||
Mheer, Dorpsstraat | ||
Noorbeek, Mheerelindje | ||
Noorbeek, Wesch | ||
Noorbeek, Dorpstraat | ||
Noorbeek, Bovenstraat | ||
Noorbeek, Schey | ||
Hoogcruts, Kruispunt | ||
Hoogcruts, Kampeerboerderij Welkom | ||
Slenaken, Dorpsstraat/Kapel | ||
Slenaken, Dorpsstraat 45 | ||
Slenaken, Slenaker Vallei | ||
Heyenrath, Hotel Slenaken | ||
Heyenrath, Heyenrath | ||
Heyenrath, Weg naar Teuven | ||
Heyenrath, Eperheide | ||
Epen, Hotel Gerardushoeve | ||
Epen, Krijtland | ||
Epen, Julianastraat | ||
Epen, Roodweg | ||
Mechelen, Hurpesch | ||
Mechelen, Schweiberg | ||
Mechelen, Overgeul | ||
Mechelen, Hoofdstraat 61 | ||
Mechelen, Hoofdstraat Kerk | ||
Partij, Partijerweg 20 | ||
Partij, Partijerweg/Rijksweg | ||
Gulpen, Oude Geul | ||
Gulpen, Busstation |
Zie ook
Geschiedenis
Op 10 december 2006 ging al het busvervoer in de provincie Limburg over naar Veolia Transport, die de beide concessies gewonnen had. De dienstregeling en route van deze lijn bleven vermoedelijk ongewijzigd.
Het geheel nieuwe lijnennet, wat in december doorgevoerd werd, leverde een stroom van klachten op. Klachten ontstonden over dat veel verbindingen niet meer rechtstreeks werden geboden en dat er sprake was van slechte aansluitingen onderweg. Na tussentijdse aanpassingen bleven de klachten aanhouden, daarop werd de dienstregeling per 24 juni 2007 wederom aangepast.
In Maastricht ging de lijn voortaan weer via de Avenue Ceramique en de Randwijcksingel rijden, de route door Heugemerveld werd overgenomen door de nieuwe lijn 10.
Op 1 februari 2009 werd de route gewijzigd. In de (brede) spitsuren bleef de bus 1x/uur via Noorbeek rijden, het andere halfuur ging de bus voortaan via Banholt en Reijmerstok naar Hoogcruts (Gulpen) rijden, dit ter vervanging van lijn 56. In de daluren reden de ritten via Banholt slechts tot Reijmerstok en keerden daar terug naar Maastricht. In de avonduren en het weekeinde bleef de lijnvoering ongewijzigd. Deze routewijziging werd met ingang van 1 november 2009 weer ongedaan gemaakt.
Voormalige route(s)
Voormalige route via Heugemerveld (12-2006 - 06-2007)
Halte | ||
Maastricht, Station | ||
Maastricht, Duitse Poort | ||
Maastricht, Baron van Hövellstraat | ||
Maastricht, Bloemenweg | ||
Maastricht, Endepolsdomein | ||
Maastricht, Forum MECC |
Voormalige route tussen (01-2009 - 11-2009)
Halte | ||
Mheer, Kerk | ||
Mheer, Mheerderweg/School | ||
Banholt, Kerk | ||
Banholt, Mheerderweg 36 | ||
Reijmerstok, Kruispunt | ||
Terlinden, Provincialeweg | ||
Hoogcruts, Kruispunt |