Lijn 103 Amersfoort Station - Nunspeet Station
Buslijn 103 | |
Vervoerder(s) | (Besseling i.o.v.) Syntus |
Concessie | Veluwe |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador Optare Solo MAN Lion's City TÜ |
Rijdt sinds | 25 maart 2012 |
Voorganger(s) | 101s, 103, 111, 112 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Spits (vakantie) | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 103 rijdt van Amersfoort via Hooglanderveen, Nijkerkerveen, Nijkerk, Putten, Ermelo, Harderwijk, Hierden en Hulshorst naar Nunspeet.
Dienstregeling
Algemeen
- In het weekend wordt altijd 1x/uur gereden.
- Op deze lijn kan gebruik gemaakt worden van Flexstops.
- De eerste en laatste ritten hebben afwijkende begin- en eindpunten.
- Te Putten Centrum biedt lijn 103 1x/uur (ochtendspits buiten de vakanties 2x/uur) aansluiting op lijn 107.
- Enkele ritten worden gereden door Besseling met een MAN Lion's City TÜ in de huisstijl van Syntus Gelderland.
Buiten vakantieperiode
- In de ochtendspits wordt de volledige route 2x/uur gereden.
- Tussen 9:00 en 12:00 uur wordt 2x/uur van Amersfoort naar Nunspeet gereden en 2x/uur van Nunspeet naar Harderwijk alwaar de halfuursdienst beëindigd wordt. Van Harderwijk naar Amersfoort wordt dan 1x/uur gereden.
- Vanaf 12:00 uur wordt de halfuursdienst weer geleidelijk opgestart vanuit Harderwijk in de richting van Nunspeet. Waardoor vanaf 14:00 uur in beide richtingen een volledige halfuursdienst ontstaat.
- Vanaf 17:00 uur wordt de halfuursdienst weer geleidelijk afgebouwd: de laatste twee ritten van de halfuursdienst rijden vanuit Amersfoort tot Harderwijk en vanuit Nunspeet tot Nijkerk Corlear respectievelijk Putten Dorpsstraat.
- Na 19:00 uur gaat op het volledige traject de uursdienst in.
Tijdens vakantieperiode
- In de ochtendspits wordt 2x/uur gereden.
- Tussen 9:00 en 11:00 uur wordt van Nunspeet naar Amersfoort 1x/uur gereden, van Amersfoort naar Harderwijk 2x/uur en van Harderwijk naar Nunspeet 1x/uur.
- Na 11:00 uur wordt ook van Amersfoort naar Harderwijk 1x/uur gereden.
- Na 13:00 uur wordt de halfuursdienst weer geleidelijk opgestart vanuit Harderwijk, waardoor er 2x/uur van Harderwijk naar Amersfoort wordt gereden.
- Vanaf 14:30 uur kunnen de eerste extra ritten te Amersfoort weer terugkeren naar Harderwijk, waardoor er tussen Harderwijk en Amersfoort een halfuursdienst ontstaat.
- Rond 19:00 uur bereiken de laatste twee extra ritten hun eindbestemming: vanuit Amersfoort rijden de laatste ritten naar Harderwijk en vanuit Harderwijk rijden de laatste ritten naar Putten Dorpsstraat.
- Na 19:00 uur gaat op het volledige traject de uursdienst in.
Route
Halte | ||
Amersfoort, Station | ||
Amersfoort, Stationsstraat | ||
Amersfoort, Stadhuis | ||
Amersfoort, Eemplein | ||
Amersfoort, Brabantsestraat | ||
Amersfoort, Kwekersweg | ||
Amersfoort, Valleikanaal | ||
Amersfoort, Koning Arthurpad | ||
Amersfoort, GSG Paladijnenweg | ||
Amersfoort, Oudegein | ||
Amersfoort, Silverstein | ||
Amersfoort, Station Amersfoort Schothorst | ||
Amersfoort, Trompetstraat | ||
Amersfoort, Piccolopad | ||
Amersfoort, Curiestraat | ||
Amersfoort, Hermelijnvlinder | ||
Amersfoort, Apollovlinder | ||
Amersfoort, De Brand | ||
Amersfoort, Heideweg (IKEA) | ||
Hooglanderveen, Houtrust | ||
Hooglanderveen, Van Zuilenlaan | ||
Hooglanderveen, Van Beeklaan | ||
Hooglanderveen, Holleweg | ||
Nijkerkerveen, Centrum | ||
Nijkerk, Corlaer | ||
Nijkerk, Tinbergenlaan | ||
Nijkerk, Van Rensselaerstraat | ||
Nijkerk, Callenbachstraat | ||
Nijkerk, Sparrenlaan | ||
Nijkerk, Station | ||
Nijkerk, Zilverschoon | ||
Nijkerk, De Salentijn | ||
Putten, School Diermen | ||
Putten, Oldenaller | ||
Putten, School Hoef | ||
Putten, Hooiweg | ||
Putten, Henslare | ||
Putten, Bijsterenseweg | ||
Putten, Dorpsstraat | ||
Putten, Kerkstraat | ||
Putten, Centrum | ||
Putten, Brinkstraat | ||
Putten, Zuiderveldweg | ||
Ermelo, Sonneheerdt | ||
Ermelo, Hamburgerweg | ||
Ermelo, Dirk Staalweg | ||
Ermelo, Dokter van Dalelaan | ||
Ermelo, Veldwijkerweg | ||
Ermelo, Lange Haeg | ||
Harderwijk, Salentijnerhout | ||
Harderwijk, Triasplein | ||
Harderwijk, Ragtimedreef | ||
Harderwijk, IJsselmeerpad | ||
Harderwijk, De Roef | ||
Harderwijk, Voorste Wei | ||
Harderwijk, Station | ||
Harderwijk, Ziekenhuis Sint Jansdal | ||
Harderwijk, Plantage | ||
Harderwijk, Centrum | ||
Harderwijk, Dolfinarium | ||
Harderwijk, Burg de Meesterstraat | ||
Harderwijk, Voltastraat | ||
Harderwijk, Kelvinstraat | ||
Harderwijk, Celsiusstraat | ||
Hierden, Grevenhofsweg | ||
Hierden, Molenweg | ||
Hierden, Wijtgraaf | ||
Hulshorst, Landgoed Hulshorst | ||
Hulshorst, Oudeweg | ||
Hulshorst, Varelseweg | ||
Hulshorst, School Hulshorst | ||
Hulshorst, Onder de Bos | ||
Nunspeet, Vreeweg | ||
Nunspeet, Waterweg | ||
Nunspeet, Berenbosweg | ||
Nunspeet, Station |
Geschiedenis
Deze lijn reed al in het Connexxion-tijdperk, tussen Amersfoort, Nijkerk en Zeewolde. Later is het traject tussen Nijkerk en Zeewolde overgegaan naar de nu nog bestaande lijn 142, en lijn 103 nam het traject tussen Amersfoort en Nijkerk op zijn rekening. Deze route heeft hij altijd gehouden. Per 25 maart 2012 is deze lijn vanaf Nijkerk verlengd: via Putten, Ermelo en Harderwijk naar Nunspeet.
Op 15 december 2013 werd de frequentie tijdens de vakantieperioden verlaagd naar 1x/uur over het hele traject, alle ritten rijden in Nunspeet dan via de Berenbosweg heen en via het Centrum terug. Ook alle ritten 's avonds en in het weekeinde doen dit.
Nadat er van 28 april 2014 t/m 29 oktober 2014 een omleiding gold in Putten, werden er twee nieuwe haltes opgeleverd in Putten die andere namen hadden dan de haltes voor de omleiding.
Op 14 december 2014 is de routevariant via De Bunte vervallen en rijdt de bus altijd via de Berenbosweg.
Per 13 december 2015 werd het aantal ritten in de middaguren uitgebreid, zodat er buiten de vakanties 2x/uur werd gereden over het volledige traject.
Voormalige routes
Oude route door Putten (t/m 27-04-2014)
Halte | ||
Putten, Bijsterenseweg | ||
Putten, Dorpsstraat | ||
Putten, Kerkstraat | ||
Putten, Centrum | ||
Putten, Parklaan | ||
Putten, Van Eeghenlaan | ||
Ermelo, Sonneheerdt |
Omleiding door Putten (28-04-2014 t/m 29-10-2014)
Halte | ||
Putten, Bijsterenseweg | ||
Putten, Oude Rijksweg | ||
Putten, Oude Rijksweg/Schoonderbeeklaan (tijdelijk) | ||
Ermelo, Sonneheerdt |
Voormalige routevarianten (t/m 14-12-2014)
Halte | ||
Nunspeet, Waterweg | ||
Nunspeet, Gruppendelerweg | ||
Nunspeet, 't Hul | ||
Nunspeet, De Bunte | ||
Nunspeet, Verzorgingstehuis Bunterhoek | ||
Nunspeet, Gemeentehuis | ||
Nunspeet, Centrum | ||
Nunspeet, Berenbosweg | ||
Nunspeet, Station/NS |
Lijnvoering Amersfoort - Nunspeet
De volgende buslijnen hebben in het verleden op het traject tussen Amersfoort en Nunspeet gereden:
Lijnnr. | Route | Periode |
---|---|---|
1 | Amersfoort - Hoevelaken - Nijkerk - Putten - Harderwijk - Nunspeet - Elburg - Zwolle | ... t/m 30 mei 1981 |
3 | Amersfoort - Hoevelaken - Nijkerk | 27 mei 1979 t/m 30 mei 1981 |
101 | Amersfoort - Hoevelaken - Nijkerk - Putten - Harderwijk - Nunspeet - Elburg - Zwolle | 31 mei 1981 t/m 21 augustus 1999 |
101 | Amersfoort - Hoevelaken - Nijkerk - Putten - Harderwijk | 22 augustus 1999 t/m ... |
101s | Amersfoort - Hoevelaken - Nijkerk - Putten - Harderwijk | ... t/m 24 maart 2012 |
100 | Harderwijk - Nunspeet - Elburg - Zwolle | 22 augustus 1999 t/m ... |
111 | Harderwijk - Nunspeet | 9 december 2007 t/m 24 maart 2012 |
112 | Harderwijk - Nunspeet - Elspeet - Wittenberg | 10 december 2006 t/m 24 maart 2012 |
103 | Amersfoort - Hooglanderveen - Nijkerk - Zeewolde | ... t/m 8 december 2007 |
103 | Amersfoort - Hooglanderveen - Nijkerk | 10 december 2006 t/m 24 maart 2012 |
103 | Amersfoort - Hooglanderveen - Nijkerk - Putten - Harderwijk | Sinds 25 maart 2012 |