Lijn 12 Sittard Station - Stein Omphaliusstraat
Buslijn 12 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Zuid-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, VDL Citea |
Rijdt sinds | 6 januari 2008 |
Voorganger(s) | 12 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur (1x/uur als belbus) |
Dal | 1-2x/uur (1x/uur als belbus) |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 12 rijdt vanaf Sittard een grote lusroute via Geleen, Neerbeek, Beek, Elsloo, Stein en Urmond.
Van maandag t/m vrijdag rijdt overdag (behalve in de ochtendspits) ook 1x per uur een belbus van Urmond naar Sittard. Van maandag t/m zaterdag in de avonduren en op zondag overdag wordt 1x per uur de gehele route gereden en wordt 1x per uur tot Geleen gereden. Aldaar gaat deze lijn weer terug naar Sittard als lijn 11.
Route
Halte | ||
↓ | Sittard, Busstation | |
Sittard, Stadsschouwburg | ||
Sittard, Technische School | ||
Sittard, Geuweg | ||
Sittard, Kleindorp | ||
Sittard, Orbis Medisch Centrum | ||
Geleen, Rijksweg Noord | ||
Geleen, Eindstraat | ||
Geleen, Pastoor Vonckenstraat | ||
Geleen, Dr. Poelslaan | ||
↓ | Geleen, Busstation | |
Geleen, Kummenaedestraat | ||
Geleen, Kluis | ||
Geleen, Boerhaavestraat | ||
Geleen, Jos Klijnenlaan | ||
Geleen, Van Akenstraat/College | ||
Geleen, Van Akenstraat/Europalaan | ||
Geleen, Bejaardencentrum | ||
↓ | Geleen, Barbarastraat | |
Neerbeek, Aldenhofstraat/Neebeekerstraat | ||
Neerbeek, Kerk | ||
Neerbeek, Prins Mauritslaan | ||
Beek, Prins Mauritslaan/Kennedylaan | ||
Beek, Centrum | ||
↓ | Beek, Station | |
Elsloo, Michiel de Ruyterstraat | ||
Elsloo, Centrum | ||
Elsloo, Koolweg | ||
Elsloo, Groenewald | ||
Elsloo, Helmbloem | ||
Stein, Steinderweg | ||
Stein, Nieuwdorp/Kerk | ||
Stein, Omphaliusstraat | ||
Stein, Drossaert Jonker van Kesselstraat | ||
Stein, Heerstraat/Kloesstraat | ||
Stein, Heerstraat Noord | ||
↓ | Urmond, Heirstraat/Mauritslaan | |
Urmond, Brug | ||
Urmond, Postkantoor | ||
Berg a/d Maas, Julianastraat/Rozenhof | ||
Berg a/d Maas, Julianastraat/Steegstraat | ||
Berg a/d Maas, Beatrixplein | ||
Berg a/d Maas, Bergerweg/Molenweg | ||
Einighausen Bergerweg | ||
Sittard, Sportzone | ||
Sittard, Stadion | ||
Sittard, Europaboulevard/Sabic | ||
↓ | Sittard, Busstation |
Geschiedenis
Vanaf 6 januari 2008 werd de route van lijn 12 voortaan door Neerbeek geleid, ter vervanging van lijn 17. Neerbeek kreeg hiermee een frequentere busverbinding, daar de voormalige lijn maar 1x/uur reed t.o.v. de halfuursdienst die er nu gereden wordt. Ook werd de route in Stein gewijzigd.
Op 1 februari 2009 werd de frequentie in de avonduren over het hele traject teruggebracht naar 1x/uur. Op deze momenten gingen nog wel extra ritten rijden van Sittard naar Neerbeek, zodat op het drukste traject een halfuursdienst bleef bestaan.
Op 1 november 2009 werd het eindpunt van deze ritten verlegd naar de Rotonde Jos Klijnenlaan in Geleen en op 12 december 2010 werden deze ritten verlengd naar de Barbarastraat.
Met ingang van 9 december 2012 werd de frequentie op maandag t/m vrijdag verlaagd naar 1x/uur. Samen met de nieuwe lijn 112 bleef een halfuursdienst gewaarborgd. Deze nieuwe lijn ging echter niet via de dorpskern rijden van Urmond, maar via de nieuwe Chemelot Campus. Als gedeeltelijke vervanging ging een belbus rijden tussen Urmond en Sittard.