Lijn 2 Nijmegen, Weezenhof - Plein 1944
Buslijn 2 | |
Vervoerder(s) | Novio |
Concessie | KAN zuid |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | - |
Frequenties
| |
Spits | 6x/uur (4x/uur in vakantie) |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 2x/uur (4x/uur op koopzondagen) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 2 is een buslijn in Nijmegen die vanaf Plein 1944 via het Centraal Station en station Nijmegen Dukenburg naar de wijk Weezenhof rijdt. ’s Avonds en op zondag maakt de bus een extra lus door de wijk Aldenhof.
Route
Halte | ||
Nijmegen, Plein 1944 | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Rozenstraat | ||
Nijmegen, Graafseweg / Wolfkuilseweg | ||
Nijmegen, Dennestraat | ||
Nijmegen, Neerbosscheweg | ||
Nijmegen, Graafsebrug | ||
Nijmegen, Woonboulevard | ||
Nijmegen, Viaductweg | ||
Nijmegen, Brabantse Poort | ||
Nijmegen, Tolhuis 10e straat | ||
Nijmegen, Tolhuis 11e straat | ||
Nijmegen, Meijhorst 13e straat | ||
Nijmegen, Meijhorst-Sporthal | ||
Nijmegen, Van Apelterenweg | ||
Nijmegen, Aldenhof 50/70 straat | ||
Nijmegen, Aldenhof 52/64 straat | ||
Nijmegen, Aldenhof 53/14 straat | ||
Nijmegen, Aldenhof 13/38 straat | ||
Nijmegen, Aldenhof 12/32 straat | ||
Nijmegen, Aldenhof 13/38 straat | ||
Nijmegen, Aldenhof 53/14 straat | ||
Nijmegen, Aldenhof 52/64 straat | ||
Nijmegen, Aldenhof 50/70 straat | ||
Nijmegen, De Doekenborg | ||
Nijmegen, Weezenhof 10e straat | ||
Nijmegen, Weezenhof |
Geschiedenis lijn 2
Tot december 2004 was het rondje Aldenhof standaard opgenomen in de route van lijn 2. Vanaf 5 januari 2003 kreeg lijn 2 gezelschap van een spitslijn: lijn 22 van Meijhorst naar Centraal Station. In de avonduren ging lijn 2 doorrijden naar Berg en Dal. Lijn 22 verdween weer vanaf 13 december evenals de ritten naar Berg en Dal in de avond. De route werd verlegd vanaf de Daalseweg naar de Berg en Daalseweg.
In december 2004 vonden grote wijzigingen plaats in het lijnnetwerk in Nijmegen. Het rondje Aldenhof werd alleen in de avonduren en op zondag gereden. Tot 2006 werd Aldenhof verzorgd door ritten van lijn 8 en de nieuwe lijn 20. Deze ritten vervielen in december 2006 en werden overgenomen door lijn 9 (de oude lijn 54). In 2009 is de dienst ingekort tot Weezenhof - Plein 1944; het andere deel van de route is toen overgenomen door de lijnen 3 en 4 (beide Wijchen - Sint Maartenskliniek).