Lijn 2 Groningen Station Noord - De Punt Busstation
Buslijn 2 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | GD |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 0-2x/uur (zomer) |
Dal | 2-4x/uur |
Dal (vakantie) | 0-2x/uur (zomer) |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zaterdag (vakantie) | 0-2x/uur (zomer) |
Zondag | 1-2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 2 rijdt van station Groningen Noord via de Korrewegwijk, het Centrum, station Groningen, De Wijert, Eelderwolde, Paterswolde en Eelde naar De Punt.
Dagelijks rijdt de helft van het aantal ritten vanaf/naar De Wijert (halte Vestdijklaan). In de zomervakantie rijden deze ritten alleen gedurende de avond en op zondag, wanneer de frequentie richting Eelde - De Punt 1x/uur bedraagt. Zo wordt een 2x/uur dienst geboden richting De Wijert-Noord. Tijdens de zomervakantiedienstregeling is er geen verandering in frequentie op het traject naar De Punt Busstation.
Route
Halte | ||
Groningen, Station Noord | ||
Groningen, Abeelstraat | ||
Groningen, Iepenlaan | ||
Groningen, Van Oldenbarneveltlaan | ||
Groningen, Floresstraat | ||
Groningen, Poortstraat | ||
Groningen, Curacaostraat | ||
Groningen, Arubastraat | ||
Groningen, Surinamestraat | ||
Groningen, Sint Eustatiusstraat | ||
Groningen, Floresplein | ||
Groningen, J.C. Kapteynlaan | ||
Groningen, Riouwstraat | ||
Groningen, Brouwerstraat | ||
Groningen, Korenstraat | ||
Groningen, Oude Ebbingestraat | ||
Groningen, Grote Markt | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Hereplein | ||
Groningen, Hoofdstation | ||
Groningen, Parkbrug | ||
Groningen, Brailleweg | ||
Groningen, Maaslaan | ||
Groningen, H.R. Holststraat | ||
Groningen, Van Schendelstraat | ||
Groningen, Jan Luykenstraat | ||
Groningen, P.C. Hooftlaan | ||
Groningen, Van Ketwich Verschuurlaan | ||
Groningen, Spieghelstraat | ||
Groningen, Geert Teispad | ||
Groningen, Bordewijklaan | ||
Groningen, Vestdijklaan | ||
Groningen, Van Ketwich Verschuurbrug | ||
Groningen, Sportlaan | ||
Groningen, Corpus den Hoorn Zuid | ||
Groningen, Martiniziekenhuis Hoofdingang | ||
Groningen, Van Swietenlaan | ||
Groningen, Schweitzerlaan | ||
Groningen, Rotonde Martiniziekenhuis | ||
Groningen, Lepelaar | ||
Groningen, Hoornseplas | ||
Eelderwolde, Elsborgpad | ||
Eelderwolde, Achterom | ||
Eelderwolde, Groningerweg 33 | ||
Paterswolde, Reigerlaan | ||
Paterswolde, Groningerweg 19 | ||
Paterswolde, Noordwijk | ||
Paterswolde, Vennerstraat | ||
Paterswolde, Burg. J.G. Legroweg | ||
Paterswolde, Raadhuislaan | ||
Eelde, Henri Dunantweg | ||
Eelde, Hortensiaweg | ||
Eelde, O. Eerelmanweg | ||
Eelde, Verdiweg | ||
Eelde, E. v/d Laanhuis | ||
Eelde, Kerkhoflaan | ||
Eelde, Kosterijweg | ||
Eelde, Eskampenweg | ||
Eelde, Steenakkersweg | ||
Eelde, Vosbergen | ||
Eelde, Ingang Airport | ||
Eelde, Airport | ||
Eelde, Burg. J.G. Legroweg 75 | ||
De Punt, Busstation |
Geschiedenis
Op 5 januari 2014 werden de ritten van lijn 1 opgenomen in deze lijn. De frequentie werd hierdoor verhoogd naar 4x/uur op maandag t/m zaterdag en naar 2x/uur 's avonds en zondag. De helft van het aantal ritten ging hierdoor tot De Wijert-Zuid rijden.