Lijn 82 Roermond Station - Weert Station
Buslijn 82 | |
Vervoerder(s) | Veolia |
Concessie | Noord- en Midden-Limburg |
Lijnsoort | streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 82 rijdt van Roermond via Baexem, Heythuysen, Leveroy en Eind naar Weert.
's Avonds en in het weekend rijdt lijn 82 alleen tussen Weert en Heythuysen. Vanaf Heythuysen rijdt lijn 82 rechtstreeks door als lijn 175 naar Roermond, rechtstreeks via de Hornerheide en Horn. Reizigers voor Baexem moeten in Heythuysen overstappen op ringlijn 176 naar Baexem en Roermond. Reizigers uit Baexem komen met ringlijn 182 en stappen in Heythuysen over. Lijn 182 rijdt verder via Roggel, Haelen, Buggenum en Horn naar Roermond.
Route
Halte | ||
Roermond, Station | ||
Roermond, Roerkade | ||
Roermond, Wilhelminaplein | ||
Roermond, Wilhelminasingel | ||
Roermond, Hatenboer / De Weerd | ||
Baexem, Rijksweg AZC | ||
Baexem, Dorpstraat / Tramweg | ||
Baexem, Kennedystraat | ||
Baexem, Stationstraat | ||
Heythuysen, Huize Sint Charles | ||
Heythuysen, Garage Gielen | ||
Heythuysen, Oude Trambaan | ||
Heythuysen, Biesstraat / Dorpsstraat | ||
Heythuysen, Centrum | ||
Heythuysen, SG Sint Ursula | ||
Heythuysen, Tienderweg | ||
Heythuysen, Noorderbaan | ||
Heythuysen, Maxet | ||
Leveroy, Kerk | ||
Leveroy, Dorpstraat | ||
Leveroy, Deckersstraat | ||
Leveroy, Wellenstein | ||
Eind, Eind 27 | ||
Eind, Steutenweg | ||
Eind, Openluchtmuseum | ||
Eind, Brug | ||
Nederweert, Sint Rochusstraat | ||
Nederweert, Schoolstraat | ||
Nederweert, Kapelaniestraat | ||
Nederweert, Loverstraat | ||
Nederweert, Gemeentehuis | ||
Nederweert, Lindenstraat | ||
Weert, Marconilaan | ||
Weert, Kelvinstraat | ||
Weert, Ringbaan Oost | ||
Weert, Overweertstraat 133 | ||
Weert, Overweertstraat 17 / 26 | ||
Weert, Graafschap Hornelaan | ||
Weert, Vogelsbleek / Ziekenhuis | ||
Weert, Emmasingel / Maaspoort | ||
Weert, Station |
Geschiedenis
2014: Met ingang van dienstregeling 2014 per 5 januari 2014 ging lijn 82 in Roermond via de Roerkade rijden in verband met het in te stellen eenrichtingverkeer op de singelring. Daarnaast had lijn 83 geen afwijkende aankomst- en vertrektijden meer in de vakantieperioden.
2013:
Met ingang van dienstregeling 2013 per 9 december 2012 ging lijn 82 in Nederweert een andere route rijden i.v.m. het instellen van eenrichtingsverkeer op de Brugstraat. Daarnaast ging de lijn voortaan ook weer in vakantieperioden rijden.
Overige geschiedenis
Op 10 december 2006 nam Veolia Transport de concessie Noord- en Midden-Limburg over van de vroegere vervoerder Hermes. Vanaf 10 december 2006 reed lijn 82 alleen tussen Roermond en Leveroy, waarmee de doorgaande verbinding (die voorheen door lijn 74 gereden werd) tussen Roermond en Weert werd verbroken. Tussen Weert, Nederweert en Leveroy reden de buslijn lijn 87 (belbus) en lijn 174 (spitslijn) (vanaf 6 januari 2007 als spitslijn 574).
Het regende klachten bij Veolia Transport[1], omdat de verbinding Weert - Roermond vele malen langzamer was geworden en overstappen sterk verslechterd waren. Daartoe wijzigde Veolia Transport vanaf 25 maart 2007 de dienstregeling. Lijn 82 werd op 25 maart 2007 samen met de lijnen 87 en 574 samengevoegd tot een nieuwe lijn 82 tussen Roermond, Heythuysen, Leveroy en Weert.
Bronnen, noten en/of referenties: |