Lijn 490 Turnhout Station - Aarschot Station
Versie door Wikibot (overleg | bijdragen) op 7 nov 2012 om 00:58 (Afbeeldingen in routestrip vervangen door Sjabloon:Rimg)
Streekbuslijn 490 in België Bekijk de voormalige lijnen 490 | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Concessie | Antwerpen |
Materieel | Onbekend |
Frequenties | |
Spits | 1-4x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 490 rijdt van Turnhout via Kasterlee naar Geel, Oevel, Tongerlo, Westerlo, Herselt en Ramsel naar Aarschot.
Slechts in de spitsuren wordt het hele traject tussen Turnhout en Aarschot gereden. In de daluren en het weekend wordt alleen tussen Turnhout en Geel gereden. In de spitsuren rijden tevens extra ritten voor scholieren.
Route
Halte | ||
Turnhout, Station | ||
Turnhout, Zeshoek | ||
Turnhout, Warande | ||
Turnhout, Markt | ||
Turnhout, Apostoliekenstraat | ||
Turnhout, Graatakker | ||
Turnhout, Sporthal | ||
Turnhout, CEKA | ||
Turnhout, Oprit E34 / Brug | ||
Turnhout, Technische Controle | ||
Turnhout, Zevendonk | ||
Turnhout, Mastheidestraat | ||
Kasterlee, De Borcht | ||
Kasterlee, Klein Rees | ||
Kasterlee, Zandhoef | ||
Kasterlee, Eikenlaan | ||
Kasterlee, Mertenshof | ||
Kasterlee, Groot Goor | ||
Kasterlee, Pellemansstraat | ||
Kasterlee, Dorp | ||
Kasterlee, De Mast | ||
Kasterlee, Venheide | ||
Kasterlee, Houtum | ||
Kasterlee, Netebrug | ||
Geel, Roerdompstraat | ||
Geel, Aardseweg | ||
Geel, Speenwaverdreef | ||
Geel, Elzenstraat | ||
Geel, Gasstraat | ||
Geel, Velodroomwijk | ||
Geel, Station | ||
Geel, OCMW | ||
Geel, Werft | ||
Geel, Doelenstraat | ||
Geel, P. van Neylenstraat | ||
Geel, Wedbos | ||
Geel, AZ Sint-Dymphna Hoofdingang | ||
Geel, Waterstraat | ||
Geel, Maal | ||
Geel, Meeuwstraat | ||
Geel, Punt / Antwerpseweg | ||
Geel, Punt / Kerk | ||
Oevel, Meulenberg / Nijverheidsstraat | ||
Oevel, Nijverheidsstraat 7 | ||
Oevel, Sobemi | ||
Oevel, Estée Lauder | ||
Oevel, Onze-Lieve-Vrouwstraat | ||
Oevel, NV Ober | ||
Oevel, Moleneindestraat | ||
Oevel, Dorp | ||
Oevel, Dumpelstraat | ||
Oevel, Trienenkantlaan | ||
Tongerlo, Bosstraat | ||
Tongerlo, Leistraat | ||
Tongerlo, Dorp | ||
Tongerlo, Kerk / De Trannoyplein | ||
Westerlo, Dorp | ||
Westerlo, De Merodedreef | ||
Westerlo, Stelplaats | ||
Herselt, Oude Baan (Kaaistraat) | ||
Herselt, Provinciebaan | ||
Herselt, Vijverberg | ||
Herselt, Stippelberg | ||
Herselt, Dorp | ||
Herselt, Stap | ||
Herselt, Neerstraat | ||
Herselt, Ramselsesteenweg | ||
Herselt, Stoppelblokken / Garage | ||
Herselt, Molenvloed | ||
Ramsel, Oude Steenovenweg | ||
Ramsel, Bosstraat | ||
Ramsel, Truitseinde / Aarschotsesteenweg | ||
Ramsel, Madestraat | ||
Aarschot, Oude Mechelsebaan | ||
Aarschot, Lindekensstraat | ||
Aarschot, Bareel | ||
Aarschot, Heilaakstraat | ||
Aarschot, Damiaaninstituut | ||
Aarschot, Atheneum | ||
Aarschot, Sint Jozefcollege | ||
Aarschot, Moederhuis | ||
Aarschot, Kerk | ||
Aarschot, Albertplein | ||
Aarschot, Gilsonlaan | ||
Aarschot, Station |
Geschiedenis
Wegens algemene bezuinigingen bij De Lijn werd de dienstregeling aangepast. Voortaan werd alleen nog in de spitsuren gereden tussen Geel en Aarschot. In de daluren en het weekend wordt alleen tussen Turnhout en Geel AZ Sint-Dympna gereden, de spitsritten naar Aarschot rijden niet via het AZ.