Lijn 74 Gorinchem Station - Gelkenes Schoonhovense Veer
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 23 juni 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Buslijn 74 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | DAV-gebied |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Irisbus GX127, Mercedes-Benz Sprinter |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (belbus) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur (belbus) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 74 rijdt van station Gorinchem via Schelluinen, Goudriaan en Nieuwpoort naar het Schoonhovense Veer in Gelkenes.
Veel ritten overdag rijden als lijntaxi en 's avonds en op zondag wordt deze lijn als belbus gereden. Op maandag tot en met vrijdag wordt er in de middagspits richting Gorinchem niet via het Ziekenhuis gereden. De lusroute door Nieuwpoort / Gelkenes wordt alleen gereden door de ritten uitgevoerd met een midibus.
Route
Halte | ||
Gorinchem, Station | ||
Gorinchem, Beatrixziekenhuis | ||
Schelluinen, Rijksweg | ||
Goudriaan, Provincialeweg | ||
Goudriaan, Achterland | ||
Nieuwpoort, Graafland | ||
Nieuwpoort, Industrieterrein Gelkenes | ||
Nieuwpoort, Vijverhof | ||
Nieuwpoort, Dam | ||
Gelkenes, Schoonhovense Veer |
Geschiedenis
Met ingang van 1 juli 2012 werd de route in Nieuwpoort gewijzigd, voortaan ging de bus een lusroute door Nieuwpoort rijden. Het eindpunt in Gelkenes bij de veerpont naar Schoonhoven bleef gehandhaafd. Met ingang van 5 januari 2013 gingen de lijntaxi- en belbusritten weer via deze route rijden. De midibusritten bleven de lusroute rijden.
Route in Nieuwpoort tot 30 juni 2012 en vanaf 5 januari 2013 voor lijntaxi
Halte | ||
Goudriaan, Achterland | ||
Nieuwpoort, Vijverhof | ||
Nieuwpoort, Dam | ||
Gelkenes, Schoonhovense Veer |