Lijn 101 Leiden Station NS - Woerden Station NS
Voormalige buslijn 101 | |
Vervoerder(s) | CN |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1988 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 101 reed van Leiden via Hoogmade, Woubrugge, Ter Aar, Aarlanderveen, Nieuwkoop, Noorden en Zegveld naar Woerden.
Enkele ritten reden via Kanis en Kamerik en niet via Zegveld. 's Avonds hadden enkele ritten het Woerdense Hofpoortziekenhuis als begin- en eindpunt. 's Avonds en op zondag werd alleen tussen Leiden en Ter Aar een uurdienst geboden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Leiden, Station NS | ||
Leiderdorp, St. Elisabeth Ziekenhuis | ||
Hoogmade, Kerkstraat | ||
Woubrugge, Kerkweg | ||
Ter Aar, Aardam | ||
Aarlanderveen, Ned. Hervormde Kerk | ||
Nieuwkoop, M. Freeke Wije | ||
Nieuwkoop, Meeuwenlaan | ||
Noorden, R.K. Kerk | ||
Woerdense Verlaat, Slikkendam | ||
Zegveld, Hoek | ||
Kanis, Brug | ||
Kamerik, Hallehuis | ||
Woerden, Station NS | ||
Woerden, Hofpoortziekenhuis |
Geschiedenis
Lijn 101 was in 1980 een van de vier lijnen die Centraal Nederland in handen kreeg na het faillissement van de NAL. Door de vier trajecten terug te brengen tot twee kwam deze lijn 101 tot stand. ZWN reed deze verbinding als lijn 182. Lijn 101 reed alleen nog het deelstuk Ter Aar-Woerden via Nieuwkoop, later (en nu nog) verviel ook het traject Ter Aar-Nieuwkoop en werd lijn 101 een spitsdienst.