Lijn 72 Soest Winkelcentrum Overhees - Blaricum De Maten
Voormalige buslijn 72 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Oost-Utrecht, Gooi- en Vechtstreek |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Neoplan N4009 |
Periode | 27 mei 1990 t/m 22 mei 1993 |
Voorganger(s) | 72, 73, 77 |
Opvolger(s) | 72, 73, 132 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 72 reed van Soest via Baarn, Eemnes en Laren naar Blaricum.
Route
Halte | ||
Soest, Winkelcentrum Overhees | ||
Soest, Spinet | ||
Soest, Koningsweg | ||
Soest, Jan de Rooijstraat | ||
Soest, Mevr. Kuijper-Rietberghof | ||
Soest, Haverweerd | ||
Soest, Weegbreestraat | ||
Soest, Raadhuisplein | ||
Soest, Albert Cuyplaan | ||
Soest, Kerkplein | ||
Soest, Station Soestdijk | ||
Soest, Braamhage | ||
Soest, Nieuwerhoekplein | ||
Soest, Colenso | ||
Baarn, Roosterbos | ||
Baarn, Oranjeboom | ||
Baarn, Station | ||
Baarn, Koningsweg | ||
Baarn, Oranjepark | ||
Baarn, Brink | ||
Baarn, Dalweg | ||
Baarn, Gaslaan | ||
Baarn, Nachtegaallaan | ||
Baarn, Ferdinand Huycklaan | ||
Baarn, Sweelincklaan | ||
Baarn, Industrieterrein | ||
Baarn, Oude Amsterdamsestraatweg | ||
Eemnes, 't Zwaantje | ||
Eemnes, Eemnes Binnen | ||
Eemnes, Seldenrijkweg | ||
Eemnes, Wakkerendijk 110 | ||
Eemnes, RK School | ||
Eemnes, Eemnes Buiten | ||
Eemnes, Gemeentehuis | ||
Eemnes, Patrijzenhof | ||
Eemnes, Zomertaling | ||
Eemnes, Simonsveen | ||
Eemnes, Aartseveen | ||
Eemnes, Tak | ||
Laren, De Biezem | ||
Laren, Johanneshove | ||
Laren, Brink | ||
Laren, Drift | ||
Laren, Theodotion | ||
Laren, De Stichtse Hof | ||
Blaricum, Ziekenhuis Gooi-Noord | ||
Blaricum, Tafelberg | ||
Blaricum, Naarderweg | ||
Blaricum, Bergweg | ||
Blaricum, Viersloot | ||
Blaricum, De Dam | ||
Blaricum, De Maten |
Geschiedenis
Op 27 mei 1990 werden (delen van) de bestaande lijnen 72, 73, 77 samengevoegd tot één nieuwe lijn 72 tussen Soest, Baarn, Eemnes, Laren en Blaricum. Deze nieuwe lijn ging met de zogenoemde Neoplans rijden in een frequentie van 1x/uur op werkdagen overdag een 1x per 2 uur op de overige tijdstippen. Hierdoor bleef tevens de verbinding Soest - Baarn in stand.
Op 23 mei 1993 werd deze buslijn opgeheven. De route werd opgesplitst in drie delen, die alle ook te maken kregen met flinke bezuinigingen. Tussen Soest Overhees en Soestdijk konden reizigers voortaan gebruik maken van de nieuwe lijn 73, tussen Soestdijk en Blaricum bleef lijn 72 nog rijden en tussen Zkh. Gooi-Noord en Blaricum bleven enkele ritten rijden als lijn 132. In de avonduren en op zondag kwamen praktisch alle ritten te vervallen en de frequentie ging terug naar maximaal 1x/uur overdag op werkdagen.