Lijn 9 Amersfoort, Centraal Station - Dorrestein
Voormalige buslijn 9 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Provincie Utrecht (2009-2016) |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Amersfoort |
Formule | MAXX Amersfoort |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 12 december 2010 t/m 10 december 2011 |
Voorganger(s) | 9, 10 |
Opvolger(s) | 1 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 9 reed van station Amersfoort via het Bergkwartier en Leusderkwartier naar Dorrestein.
Dienstregeling
- Na aankomst op het station reden alle ritten, met uitzondering van 's avonds en op zondagochtend, verder als lijn 5.
Route
Halte | ||
Amersfoort, Centraal Station (meestal gekoppeld aan lijn 5 | ||
Amersfoort, Bergkerk | ||
Amersfoort, Ziekenhuis Meander Lichtenberg | ||
Amersfoort, Hugo de Grootlaan | ||
Amersfoort, Bonairelaan | ||
Amersfoort, Surinamelaan | ||
Amersfoort, Arubalaan | ||
Amersfoort, Kapelweg | ||
Amersfoort, Borneoplein | ||
Amersfoort, Einsteinstraat | ||
Amersfoort, Amerhorst | ||
Amersfoort, Vossenstraat | ||
Amersfoort, Smaragdweg | ||
Amersfoort, Van Randwijckhuis | ||
Amersfoort, De Eemgaarde |
Geschiedenis
Op 12 december 2010 werd een nieuwe lijn 9 geïntroduceerd ter gedeeltelijke vervanging van de oude lijnen 9 en 10, welke gelijktijdig opgeheven werden. Deze nieuwe lijn ging de gehele week door 2x/uur rijden en ging de hele route in twee richtingen rijden i.p.v. de oude lusroute. Het trajectdeel door de noordelijke helft van het Vermeerkwartier en langs het centrum werd overgenomen door de nieuwe lijn 8.
Op 11 december 2011 werd dit lijnnummer opgeheven. De route werd vanaf die datum opgenomen in lijn 1, die vanaf het station door ging rijden naar De Eemgaarde. De route en dienstregeling bleven onder het nieuwe lijnnummer grotendeels ongewijzigd, alleen enkele slecht bezette ritten kwamen te vervallen.