Lijn 421 Bergisch Gladbach Bensberg U-Bahnhof - Lindlar Busbahnhof
Buslijn 421 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | RVK |
Verkeersverbond | VRS |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro MAN Lion's City |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1-2x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zaterdagavond | 1x/(2) uur |
Zondag | 1x/uur |
Zondagavond | 1x/uur (tot 21:00) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 421 rijdt van Bergisch Gladbach Bensberg via Bergisch Gladbach Technologie Park, Overath Immekeppel, Overath Obersteeg, Overath Brombach, Lindlar Schmitzhöhe, Lindlar Fahn, Lindlar Waldbruch en Lindlar Kemmerich naar Lindlar Mitte.
Dienstregeling
- Doordeweeks wordt de frequentie na circa 21:00 uur afgebouwd naar 1x/uur.
- Op zaterdag wordt na circa 21:00 uur de frequentie tussen Schmitzhöhe Schule en Lindlar Busbahnhof verlaagd naar 1x/2 uur.
Route
Halte | ||
Bergisch Gladbach, Bensberg Busbahnhof | ||
Bergisch Gladbach, Thomas Morus Akademie | ||
Bergisch Gladbach, Vinzenz Pallotti Straße | ||
Bergisch Gladbach, Technologie Park | ||
Bergisch Gladbach, Grube Weiß | ||
Bergisch Gladbach, Steinackerweg | ||
Bergisch Gladbach, Herweg | ||
Bergisch Gladbach, Ehrenfeld | ||
Bergisch Gladbach, Löhe | ||
Overath, Immekeppel Kirche | ||
Overath, Haus Thal | ||
Overath, Mittelsteeg | ||
Overath, Obersteeg | ||
Overath, Ufermühle | ||
Overath, Am Sonnenhang | ||
Overath, Brombacher Berg | ||
Lindlar, Kalkofen | ||
Lindlar, Schmitzhöhe Kirche | ||
Lindlar, Schmitzhöhe Schule | ||
Lindlar, Neuschmitzhöhe | ||
Lindlar, Fahn Gärtnerei | ||
Lindlar, Fahn | ||
Lindlar, Oberbergscheid | ||
Lindlar, Waldbruch | ||
Lindlar, Waldbruch Abzweig | ||
Lindlar, Waldbruch Schule | ||
Lindlar, Kemmerich | ||
Lindlar, Freilichtmuseum Nord | ||
Lindlar, Falkenhof | ||
Lindlar, Königsberger Straße | ||
Lindlar, Schulzentrum | ||
Lindlar, Kölner Straße | ||
Lindlar, Busbahnhof |
Geschiedenis
Op 15 december 2019 werd de dienstregeling uitgebreid. Doordeweeks werd de frequentie over de gehele route verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur. Hierbij vervielen de spitsritten tussen Bergisch Gladbach en Immekeppel die zorgden voor een frequentie van 2x/uur. In de avonduren werd van maandag tot en met zaterdag na 21:00 uur voortaan ook gereden tussen Bergisch Gladbach en Immekeppel. Hierbij reed op zaterdagavond de helft van de ritten tot Schmitzhöhe Schule. Op zondag werd de frequentie verhoogd van 1x/2 uur naar 1x/uur. Tevens werd de route gewijzigd. Voortaan werd in Bergisch Gladbach niet langer via Moitzfeld gereden maar via het Technologie Park. Hiermee werd de route uitgewisseld met lijn 455. Daarnaast werd in Lindlar altijd via de halte Schulzentrum gereden, werd de halte Lingenbach hernoemd in Freilichtmuseum Nord en werd de halte Waldbruch Abzweig aan de route toegevoegd.
Halte | ||
Bergisch Gladbach, Bensberg Busbahnhof | ||
Bergisch Gladbach, Bensberg Rathaus | ||
Bergisch Gladbach, Feuerwache | ||
Bergisch Gladbach, Hackberg | ||
Bergisch Gladbach, Moitzfeld | ||
Bergisch Gladbach, Moitzfeld Mitte | ||
Bergisch Gladbach, Moitzfeld Kirche | ||
Bergisch Gladbach, Steinackerweg |