Lijn 190 Grathem Willem Alexanderstraat - Weert Station
Voormalige buurtbuslijn 190 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Noord- en Midden-Limburg (2007-2016) |
Lijnsoort | Buurtbus |
Vereniging | Kelpen |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 10 december 2006 t/m 24 maart 2007 |
Voorganger(s) | 190 |
Opvolger(s) | 73, 190 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (belbus) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur (belbus) |
Lijn 190 reed van Grathem via Oler, Kelpen, Ell, Haler, Stramproy, Altweerterheide en Weert naar Laar.
Route
Halte | ||
Grathem, Willem Alexanderstraat | ||
Oler, Grathemerweg/Velterweg | ||
Oler, Brandweergarage | ||
Kelpen, Kerk | ||
Kelpen, Wijen/Ellerweg | ||
Ell, Kerk | ||
Ell, Niesstraat | ||
Swartbroek, Kerk | ||
Weert, Middelstestraat 15/12 | ||
Weert, Vogelsbleek/Ziekenhuis | ||
Weert, Emmasingel/Maaspoort | ||
Weert, Station |
Geschiedenis
Deze lijn ontstond op 10 december 2006.
Het geheel nieuwe lijnennet, wat in december doorgevoerd werd, leverde een stroom van klachten op. Omdat veel verbindingen ineens niet meer rechtstreeks werden geboden en aansluitingen onderweg slecht waren. Na meerdere tussentijdse aanpassingen bleven de klachten aanhouden, daarop werd de dienstregeling per 25 maart 2007 wederom aangepast.
De buurtbus tussen Weert en Grathem bleef rijden, maar kreeg wel een nieuwe route. De route liep voortaan via Stramproy en Haler, waarmee de route van lijn 73 werd overgenomen. Vanaf Grathem werd de route tevens doorgetrokken naar Baexem en Heythuysen. Laaststgenoemde lijn ging dan juist via Swartbroek en Ell rijden. In hoofdzaak bleef de dienstregeling verder gelijk: van maandag t/m zaterdag overdag als vaste bus 1x/uur en daarbuiten 1x/uur als belbus.