Lijn 185 Rotterdam Zuidplein - Ridderkerk Raadhuisplein
Voormalige buslijn 185 | |
Vervoerder(s) | ZWN-Groep |
Regio | Rotterdam |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 28 mei 1995 t/m ... |
Voorganger(s) | 140 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Spits (vakantie) | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Zondagavond | reed niet |
Lijn 185 reed van Rotterdam via Barendrecht, Heerjansdam en Rijsoord naar Ridderkerk.
Dienstregeling
- In de spitsuren reden extra ritten tussen Rotterdam en Heerjansdam.
- In de avonduren en de vroege zaterdagochtend werd alleen tussen Rotterdam en Heerjansdam gereden.
- Op zondag werd de gehele dag alleen tussen Barendrecht en Heerjansdam gereden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Rotterdam, Zuidplein | ||
Rotterdam, Hordijk | ||
Barendrecht, Station | ||
Heerjansdam, Kromme Nering | ||
Heerjansdam, Sportpark | ||
Rijsoord, Lagendijk | ||
Ridderkerk, Bloemenstraat | ||
Ridderkerk, Geerlaan | ||
Ridderkerk, Raadhuisplein |
Geschiedenis
Op 1 november 1994 fuseerden Westnederland en ZWN tot het nieuwe ZWN-Groep. Per 28 mei 1995 kwam een eerste nieuwe dienstregeling uit onder deze nieuwe vervoerder. Op die datum werd de oude lijn 140 geknipt in Ridderkerk. Het noordelijke deel tussen Kralingse Zoom en Ridderkerk bleef rijden als lijn 140 en het zuidelijke deel tussen Zuidplein en Ridderkerk kreeg op die datum het nieuwe lijnnummer 185. Onder deze beide lijnnummers bleven de route en dienstregeling grotendeels ongewijzigd, alleen op zondag werden de route en dienstregeling flink ingeperkt.