Lijn 161 Rotterdam Zuidplein - Oude-Tonge Busstation
Voormalige buslijn 161 | |
Vervoerder(s) | ZWN |
Regio's | Rotterdam, Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 31 mei 1981 t/m ... |
Voorganger(s) | 39A |
Frequenties
| |
Spits | 1-3x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Zondagavond | 1x/2 uur |
Lijn 161 reed van Rotterdam via Heinenoord, Goidschalxoord, Oud-Beijerland, Stougjesdijk, Klaaswaal en Numansdorp naar Oude Tonge.
Dienstregeling
- Van maandag t/m vrijdag overdag werd na Numansdorp 1x per 3 uur verder gereden naar Oude Tonge.
- Op zondag werd alleen tussen Rotterdam en Oud-Beijerland gereden, met uitzondering van één rit van/naar Numansdorp.
Route
Halte | ||
Rotterdam, Zuidplein | ||
Heinenoord, Busstation | ||
Heinenoord, Heinenoord | ||
Goidschalxoord, Goidschalxoord | ||
Oud-Beijerland, Sportlaan | ||
Oud-Beijerland, Prinses Irenestraat | ||
Oud-Beijerland, Julianastraat | ||
Oud-Beijerland, Karel Doormanstraat | ||
Oud-Beijerland, W. van Vlietstraat | ||
Oud-Beijerland, Rembrandtstraat | ||
Klaaswaal, Stougjesdijk | ||
Klaaswaal, Klaaswaal | ||
Numansdorp, Middelsluis | ||
Numansdorp, Voorstraat | ||
Achthuizen, Schaapsweg | ||
Achthuizen, Achthuizen | ||
Oude Tonge, Busstation |
Geschiedenis
Op 31 mei 1981 werd bij de ZWN de Mobilofoon in gebruik genomen. Dit systeem kan binnen één regio echter geen dubbele lijnnummers herkennen, daarom werd het oude lijnnummer 39A op die datum vernummerd naar 161. De route bleef (vrijwel) ongewijzigd; op het traject Oud-Beijerland - Numansdorp gingen voortaan ook in de avonduren en op zaterdag bussen rijden, maar op het traject Numansdorp - Oude Tonge werd de dienstregeling flink teruggebracht tot enkele ritten per dag.