Lijn 124 Arnhem Centraal Station - Zwolle Station NS
Voormalige buslijn 124 | |
Vervoerder(s) | VAD (1990 - 1994), Midnet (1994 - ...) |
Regio's | Arnhem Nijmegen, Veluwe, Salland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 27 mei 1990 t/m ... |
Voorganger(s) | 108, 124 |
Opvolger(s) | 90s, 91 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 124 reed van Arnhem via de A50 (Terlet - Woeste Hoeve), Beekbergen, Apeldoorn, Vaassen, Epe, Heerde en Hattem naar Zwolle.
De bus reed over het algemeen tweemaal per uur over het gehele traject; echter, op zondagochtend werd eenmaal per uur gereden en 's avonds werd eenmaal per uur gereden tussen Arnhem en Apeldoorn. In de spits reden in de drukste richting tweemaal per uur extra ritten tussen de haltes Epe, Centrum en Apeldoorn, Sophiaplein en rond Zwolle.
Route
De routestrip is onvolledig tussen Wenum en Zwolle.
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Gele Rijdersplein | ||
Arnhem, Velperplein | ||
Arnhem, Sonsbeek | ||
Arnhem, Dalweg | ||
Arnhem, Braamberg | ||
Arnhem, Moscowa | ||
Arnhem, Golflinks | ||
Terlet, Terlet | ||
Terlet, Groenendaal | ||
Woeste Hoeve, Woeste Hoeve | ||
Woeste Hoeve, Schalterdalweg | ||
Beekbergen, Stoppelbergweg | ||
Beekbergen, Vossenfarm | ||
Beekbergen, Berg en Dalweg | ||
Beekbergen, Smittenberg | ||
Beekbergen, Hagenbrug | ||
Beekbergen, Engelanderweg | ||
Apeldoorn, TNO/Laan van Malkenschoten | ||
Apeldoorn, Chopinlaan | ||
Apeldoorn, Sebastiaanplein | ||
Apeldoorn, Aluminiumweg | ||
Apeldoorn, Eendrachtstraat | ||
Apeldoorn, Gaffellaan | ||
Apeldoorn, "Centraal Beheer" | ||
Apeldoorn, Hoofdstraat | ||
Apeldoorn, Station | ||
Apeldoorn, Sophiaplein | ||
Apeldoorn, Markt | ||
Apeldoorn, Oranjepark | ||
Apeldoorn, Bas Backerlaan | ||
Apeldoorn, De Veenkamp | ||
Apeldoorn, Huize Hubertus | ||
Apeldoorn, Jagershuizen | ||
Wenum, Van Haerftenkazerne | ||
Wenum, Wiesselseweg | ||
Wenum, Hoekweg | ||
Wenum, Papegaaiweg | ||
Wenum, Elburgerweg | ||
Vaassen, Centrum | ||
Ernst, Hezeplein | ||
Epe, Centrum | ||
Heerde, Centrum | ||
Wapenveld, Molenweg | ||
Hattem, Centrum | ||
Zwolle, Eekwal | ||
Zwolle, Station |
Geschiedenis
Op 27 mei 1990 werden de bestaande lijnen 108 en 124 aan elkaar gekoppeld tot een nieuwe lijn 124 tussen Arnhem, Apeldoorn en Zwolle. Over het hele traject werd grotendeels dezelfde dienstregeling als voorheen gereden, hetzij dat de frequentie in de spitsuren tussen Apeldoorn en Arnhem werd verlaagd naar 2x/uur. De extra ritten werden overgenomen door lijn 126, slechts tussen Epe en Apeldoorn bleven nog drie extra ritten rijden.
Op 23 mei 1993 werd de frequentie in de spitsuren op deeltrajecten flink uitgebreid, waardoor op diezelfde deeltrajecten nieuwe kwartierdiensten ontstonden.
De buslijn reed niet meer tussen Arnhem en Zwolle vanaf een onbekende datum tussen 2 juni 1996 en 1 juni 1997; het traject tussen Arnhem en Apeldoorn werd voortaan gereden door lijn 91.