Lijn 61 Leiden Station - Noordwijkerhout Brink
Voormalige buslijn 61 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Regio | Bollenstreek en Leiden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten MB200 |
Periode | ... t/m 31 mei 1997 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 2-4x/dag |
Zondag | reed niet |
Lijn 61 reed van Leiden via Oegstgeest en Voorhout naar Noordwijkerhout.
In de ochtendspits buiten vakantieperiodes begon één rit in De Zilk.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Leiden, Station | ||
Oegstgeest, Leidsebuurt | ||
Voorhout, Oosthoutlaan | ||
Voorhout, Soldaatje | ||
Noordwijkerhout, Brink | ||
o | De Zilk, Kerkvliet |
Geschiedenis
Deze lijn is op een onbekend moment ontstaan na het afsplitsen van de extra spitsritten van lijn 60.
In de dienstregeling 1994/1995 werd inmiddels ook zaterdagochtend 2x naar Leiden gereden en op zaterdagmiddag 4x naar Noordwijkerhout (tot opheffing lijn 61).
Op 1 juni 1997 werden alle ritten geïntegreerd in de nieuwe lijn 60, die dagelijks met een basisfrequentie van 1x/uur ging rijden tussen Leiden en Noordwijkerhout. De ochtendspitsrit vanaf De Zilk kwam te vervallen.