Lijn 83 Deinze Station - Oudenaarde Tacambaro
Buslijn 83 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Entiteit | Oost-Vlaanderen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur (tot 20:10) |
Zaterdag | 0-1x/2 uur |
Zaterdagavond | 1x/2 uur (tot 22:10) |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 83 rijdt van Deinze via Petegem-aan-de-Leie, Kruishoutem, Wannegem - Lede en Ooike naar Oudenaarde.
Dienstregeling
- De routes van en naar Deinze Kerkhof en Oudenaarde VTI worden alleen rond schooltijden gereden.
- De route via Oudenaarde Industriepark wordt enkele keren per dag gereden buiten de vakantieperiode van de werkplaats Vlaamse Ardennen.
- Op zaterdag valt rond het middaguur een gat van 3 uur in de dienstregeling.
Route
Halte | ||
Deinze, Kerkhof | ||
Deinze, Gentpoortstraat | ||
Deinze, Gentpoortstraat Grammat | ||
Deinze, Gezellelaan | ||
Deinze, Station | ||
Petegem-aan-de-Leie, Gaversesteenweg | ||
Petegem-aan-de-Leie, Nieuwgoedlaan | ||
Petegem-aan-de-Leie, Kakelstraat | ||
Petegem-aan-de-Leie, Souvereinestraat | ||
Kruishoutem, Truweelweg | ||
Kruishoutem, Duifhuisstraat | ||
Kruishoutem, Simaeyrestraat | ||
Kruishoutem, Trompestraat | ||
Kruishoutem, Hoogmolenstraat | ||
Kruishoutem, Ommegangstraat | ||
Kruishoutem, Kasteelstraat | ||
Kruishoutem, Nieuw Plein | ||
Kruishoutem, Sporthal | ||
Kruishoutem, Sint-Elooiskeer | ||
Wannegem-Lede, Nokerepontweg | ||
Wannegem-Lede, Fonteinstraat | ||
Ooike, Loweg | ||
Ooike, Kerkkouterstraat | ||
Oudenaarde, Biesvijverstraat | ||
Oudenaarde, Tuintjesstraat | ||
Oudenaarde, Industriepark | ||
Oudenaarde, Pruimelstraat | ||
Oudenaarde, Doornikse Heerweg | ||
Oudenaarde, Shopping Gentpoort | ||
Oudenaarde, De Bruwaan | ||
Oudenaarde, Deinzestraat | ||
Oudenaarde, Bevere Kerk | ||
Oudenaarde, Gentstraat | ||
Oudenaarde, Station | ||
Oudenaarde, Tacambaro | ||
Oudenaarde, Sportcentrum | ||
Oudenaarde, V.T.I. |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
In het kader van het project Basismobiliteit werd de dienstregeling met ingang van 1 januari 2003 uitgebreid naar een regelmatige uurdienst op doordeweekse dagen en op zaterdagmiddag en op overige tijden naar een regelmatige 2-uursdienst.
Op 1 juli 2023 werd de tweede fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. De bediening van het Industriepark in Oudenaarde van lijn 83 (Deinze - Oudenaarde) werd op die datum afgesplitst en ondergebracht bij het nieuwe lijnnummer 837, om daarmee aan te geven dat het lijnnummer een variant is van de hoofdroute. Op hoofdlijnen bleef de route van deze ritten ongewijzigd, wel werd voortaan ook tijdens de schoolvakanties naar het Industriepark gereden.