Concessie Rotterdam stadsvervoer
Rotterdam stadsvervoer | |
---|---|
OV-autoriteit | Stadsregio Rotterdam |
Vervoerder(s) | RET |
Duur | 2 jaar |
Periode | {{{periode}}} |
Concessietabel - Concessiekaart |
De concessie Rotterdam stadsvervoer behelst al het bus-, tram- en metrovervoer in Rotterdam (exclusief het westelijk havengebied en de deelgemeente Hoek van Holland), Albrandswaard, Capelle aan den IJssel, Schiedam, Spijkenisse (alleen metro) en Vlaardingen. De concessie is onderhands gegund aan de RET. [1]
Inhoud
Lijnennet
Metro
- Erasmuslijn: Centraal Station - De Akkers via Zuidplein
- Calandlijn: Nesselande/Ommoord/De Terp - De Akkers via Schiedam Centrum
Tram
- 2: Groene Tuin - Charlois
- 4: Marconiplein - Molenlaan
- 7: Willemsplein - Woudestein
- 8: Kleiweg - Spangen
- 20: Lombardijen - Centraal Station (TramPlus)
- 21: De Esch - Woudhoek (TramPlus)
- 23: Beverwaard - Holy (TramPlus)
- 25: Carnisselande - Schiebroek (TramPlus)
Bus
Het busnet is onderverdeeld in FrequentBuslijnen, GemaksBuslijnen en Specials (aanvullende sneldiensten). Ze worden aangeduid met met rode, blauwe resp. groene kleurstelling. [2]
Frequentbus
- Lijn 30 Station Alexander - Capelle Schollevaar
- Lijn 33 CS - Airport
- 38: Crooswijk - Centrum - West - Station Schiedam
- Lijn 44 CS - Zuidplein
- Lijn 48 CS - Keizerswaard
- 56: Vlaardingen Station West - Holy Noord
- 66: Zuidplein - Feijenoord - Zuidplein
- Lijn 67 Zuidplein - Charloisse Poort
- Lijn 70 Zuidplein - Keizerswaard
- Lijn 71 Zuidplein - Maasstad Ziekenhuis (Clara)
- Lijn 73 Zuidplein - Dokhaven
- Lijn 76 Zuidplein - Keizerswaard
Gemaksbus
- Lijn 28 Station Alexander - Capelle Centrum
- Lijn 29 Capelle Schollevaar - Capelsebrug
- Lijn 31 Station Alexander - Capelle Oostgaarde
- Lijn 32 Noordereiland - Overschie
- Lijn 35 Station Alexander - Station Noord
- Lijn 36 Station Alexander - Kralingse Zoom
- Lijn 37 Station Alexander - Krimpen Busstation
- Lijn 40 CS - Station Delft
- Lijn 41 Station Schiedam - Station Noord
- Lijn 42 Marconiplein - Bedrijvenpark Noord-West
- Lijn 45 Sint Franciscus Gasthuis - Kleiweg
- Lijn 46 Crooswijk - Waalhaven (Noord)
- Lijn 49 CS - Station Noord
- Lijn 51 Station Schiedam - Woudhoek
- Lijn 53 Marconiplein - Schiedam Woudhoek
- Lijn 54 Station Schiedam - De Gorzen
- Lijn 57 Station Schiedam - Vlaardingen Westerhoofd
- Lijn 60 Wilhelminakade - Wilhelminaplein
- Lijn 61 Zuidplein - RDM Campus Heijplaat
- Lijn 63 Zuidplein - Slinge
- Lijn 64 Zuidplein - Carnisse
- Lijn 65 Poortugaal - Rhoon
- Lijn 68 Zuidplein - Heijplaat
- Lijn 69 Zuidplein - Metro Pernis
- Lijn 72 Zuidplein - Sluisjesdijk
- Lijn 77 Zuidplein - Katendrecht
- Lijn 78 Hoogvliet Metro - Hoogvliet Zalmplaat
- Lijn 94 Station Alexander - Capelle Hoofdweg
Specials
Nachtbussen
- B1: CS - Crooswijk - Ommoord - Zevenkamp (- Nieuwerkerk a/d IJssel) - Schollevaer - Alexander - CS
- B2: CS - Marconiplein - Vlaardingen West - Vlaardingen Holy - Schiedam - CS
- B3: CS - Delfshaven - Schiedam Woudhoek - Schiedam Nieuwland - CS
- B4: CS - Capelle West - Capelle Oostgaarde - Krimpen - CS
- B5: CS - Kralingen - Prinsenland - Lage Land - CS
- B6: Zuidplein - Lombardijen - Beverwaard - Ridderkerk - Lombardijen - Zuidplein
- B7: CS - Centrum - Zuidplein - Rhoon - Hoogvliet (- Pernis / Spijkenisse) - CS
- B8: CS - Hoogvliet - Spijkenisse - CS
- B9: CS - Maasland - Maassluis - CS
- B10: CS - Noord - Schiebroek (- Bergschenhoek - Berkel & Rodenrijs) - CS
- B11: CS - Slinge - Barendrecht - CS
- B12: CS - Overschie - Airport - Schiebroek - Hillegersberg - CS
- B13: CS - Vlaardingen West - Vlaardingen Holy - CS
- B15: CS - Berkel & Rodenrijs - Pijnacker - Delfgauw
- B16: CS - Feyenoord - Keizerswaard - Ridderkerk
- B17: CS - Bergschenhoek - Bleiswijk - Zoetermeer
- B19: CS - Naaldwijk - 's Gravezande - Hoek van Holland - Maasdijk - CS
Materieel
De RET rijdt de dienst voornamelijk met Citaro's (bussen 201 - 290 en 301 - 376) en enkele B96 Alliances rondom Alexander (bussen 901 - 945). Daarnaast rijdt er een elektrisch busje op lijn 60, een non-stop-pendelbus.
Documenten
- Vervoerplan RET 2009
- Lijnnetkaart Rotterdam e.o. 2009
- Ontwerp Plan van Eisen busconcessie 2009, bijlagen
Bronnen, noten en/of referenties: |
|