Lijn 753 Amsterdam, Centraal Station - Osdorp De Aker
Voormalige nachtbuslijn 753 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Concessie | Stadsvervoer Amsterdam (2012-2024) |
Lijnsoort | Nachtbus |
Stadsdienst | Amsterdam |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G, VDL Citea SLFA |
Periode | 13 december 2015 t/m 21 juli 2018 |
Voorganger(s) | 353 |
Opvolger(s) | 282 |
Frequenties
| |
Maandagnacht | 1x/uur |
Dinsdagnacht | 1x/uur |
Woensdagnacht | 1x/uur |
Donderdagnacht | 1x/uur |
Vrijdagnacht | 2x/uur |
Zaterdagnacht | 2x/uur |
Zondagnacht | 1x/uur |
De lijn reed in de nacht na de genoemde dag(en) |
---|
Lijn 753 reed van station Amsterdam Centraal via het Haarlemmerplein, het Centrum en station Amsterdam Lelylaan naar Osdorp.
Vervoersbewijs
Op deze lijn was de OV-studentenkaart géén geldig vervoersbewijs, andere abonnementen waren wel geldig. Er kon op saldo gereisd worden, maar om gratis over te kunnen stappen was een nachtbusproduct nodig dat vooraf (gratis) op een OV-chipkaart geladen kon worden.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station (IJzijde) | ||
Amsterdam, Buiten Brouwersstraat | ||
Amsterdam, Buiten Oranjestraat | ||
Amsterdam, Haarlemmerplein | ||
Amsterdam, Van Limburg Stirumstraat | ||
Amsterdam, Van der Hoopstraat | ||
Amsterdam, Van Beuningenplein | ||
Amsterdam, Kostverlorenstraat | ||
Amsterdam, Frederik Hendrikplantsoen | ||
Amsterdam, Marnixplein | ||
Amsterdam, Bloemgracht | ||
Amsterdam, Rozengracht | ||
Amsterdam, Elandsgracht | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amsterdam, Overtoom | ||
Amsterdam, Bilderdijkstraat | ||
Amsterdam, Kinkerstraat | ||
Amsterdam, Ten Katestraat | ||
Amsterdam, Jan Pieter Heijestraat | ||
Amsterdam, Witte de Withstraat | ||
Amsterdam, Hoofdweg | ||
Amsterdam, Postjesweg | ||
Amsterdam, Nachtwachtlaan | ||
Amsterdam, Derkinderenstraat | ||
Amsterdam, Jan Tooropstraat | ||
Amsterdam, Robert Fruinlaan | ||
Amsterdam, Justus Lipsiusstraat | ||
Amsterdam, Cornelis Lelylaan | ||
Amsterdam, Station Lelylaan | ||
Amsterdam, Louis Bouwmeesterstraat | ||
Amsterdam, Piet Wiedijkstraat | ||
Amsterdam, Cornelis Karel Eloutstraat | ||
Amsterdam, Meer en Vaart | ||
Amsterdam, Ruimzicht | ||
Amsterdam, Osdorpplein | ||
Amsterdam, Hoekenes | ||
Amsterdam, Wolbrantskerkweg | ||
Amsterdam, Koos Vorrinkweg | ||
Amsterdam, Baden Powellweg (Pieter Calandlaan) | ||
Amsterdam, Ecuplein | ||
Amsterdam, Allenstraat | ||
Amsterdam, Presanella | ||
Amsterdam, Baden Powellweg (Tussen Meer) | ||
Amsterdam, Osdorper Ban | ||
Amsterdam, Griendstraat | ||
Amsterdam, La Meye | ||
Geschiedenis
Op 13 december 2015 werden alle nachtlijnen van het GVB vernummerd naar een lijnnummer in de 700-serie, dit heeft mede te maken met het feit dat de 3xx-lijnnummers gereserveerd zijn voor het R-net. Dientengevolge werd het lijnnummer 353 vernummerd naar 753. In tegenstelling tot voorheen ging de lijn niet meer via de Marnixstraat rijden, maar via de Staatsliedenbuurt (Van Hallstraat) ter vervanging van lijn 348.
Op 21 maart 2016 werd een omleiding ingesteld op het Leidseplein. Op 11 december 2016 werd deze omleiding richting Osdorp definitief. Sinds 3 oktober 2017 stopt de bus op de definitieve haltes nabij het Leidseplein.
Op 22 juli 2018 werden alle nachtlijnen van het GVB vernummerd naar een lijnnummer in de 2xx-serie, vanwege het feit dat de 7xx-lijnnummers niet konden communiceren met het verkeerslichtbeïnvloedingsysteem. Dientengevolge werd lijn 753 vernummerd naar 283. In de route en dienstregeling vonden geen wijzigingen plaats.
- Voormalige lijn 753
- Voormalige buslijnen
- Voormalige nachtbus
- Concessie Stadsvervoer Amsterdam (2012-2024) (voormalige lijnen)
- Stadsdienst Amsterdam (voormalige lijnen)
- Plaats Amsterdam
- Amsterdam Centraal IJzijde
- Amsterdam Busstation Elandsgracht
- Amsterdam Leidseplein
- Amsterdam Postjesweg
- Station Amsterdam Lelylaan