Lijn 81 Steenwijk Station - Kuinre Burchtstraat
Voormalige buslijn 81 | |
Vervoerder(s) | DVM/NWH (... - 1995), VEONN (1996 - ...) |
Regio's | Kop van Overijssel, Noordoostpolder |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 2x/dag |
Dal | 0-1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 3-4x/dag |
Zondag | reed niet |
Lijn 81 reed van Steenwijk via Tuk, Steenwijkerwold, Oldemarkt en Ossenzijl naar Kuinre.
Route
Halte | ||
Steenwijk, Station | ||
Steenwijk, Noordersingel | ||
Steenwijk, De Gouden Engel | ||
Tuk, Gemeentewerken | ||
Tuk, Oldemarktseweg | ||
Tuk, Watertoren | ||
Steenwijkerwold, Thij | ||
Steenwijkerwold, 't Centrum | ||
Steenwijkerwold, Voorzienigheid | ||
Steenwijkerwold, Paasloo | ||
Paasloo, De Eikenhof | ||
Oldemarkt, Parochiehuis | ||
Oldemarkt, Politeburo | ||
Oldemarkt, Koningin Julianaweg | ||
Oldemarkt, Dienstencentrum | ||
Oldemarkt, Kruisstraat | ||
Oldemarkt, Boterberg | ||
Ossenzijl, Venebosweg | ||
Ossenzijl, Kooystraat | ||
Kuinre, Burchtstraat |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
In de dienstregeling 1991/1992 reden in de ochtendspits twee ritten van Kuinre naar Steenwijk, één rit van Steenwijk naar Kuinre en één rit Steenwijk - Oldemarkt in beide richtingen. In de middagspits reden twee ritten van Steenwijk naar Oldemarkt en één rit van Steenwijk naar Kuinre. Op zaterdagochtend reed ook één vaste rit Kuinre - Steenwijk. Buiten deze ritten werd als belbus gereden, met een frequentie van 1x per 2 uur en dan werd ook een groter aantal haltes bediend.
Vanaf 2 juni 1991 ging deze lijn, bij wijze van proef, tijdens de zomerperiode op zondag elk uur in beide richtingen tussen Steenwijk en Ossenzijl. Buiten de zomerperiode bleven (ongewijzigd) drie ritten in beide richtingen rijden, ook tussen Steenwijk en Ossenzijl.
In de dienstregeling 1996/1997 werd in de daluren hoofdzakelijk Steenwijk - Oldemarkt gereden. Op zaterdag reden alle ritten Steenwijk - Ossenzijl, met uitzondering van één rit in beide richtingen die wel van/naar Kuinre reed.
Voormalige route(s)
Voormalige route in 1992
Halte | ||
Steenwijk, Station | ||
Steenwijk, Noordersingel | ||
Steenwijk, Gouden Engel | ||
Steenwijk, Gemeentewerken | ||
Steenwijkerwold, Kerkbuurt | ||
Steenwijkerwold, Voorzienigheid | ||
Steenwijkerwold, Marijenkampen | ||
Willemsoord, Willemsoord | ||
Paasloo, Paasloo | ||
Blesdijke, Blesdijke | ||
Oldemarkt, Dienstencentrum | ||
IJsselham, IJsselham | ||
Ossenzijl, Kooistraat | ||
Kuinre, Burchtstraat |