Lijn 76 Hoofddorp Station - Zwanenburg Seevanck
Voormalige buslijn 76 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio | Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 2 juni 1991 t/m ... |
Voorganger(s) | 178 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 0-2x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 0-2x/uur |
Lijn 76 reed van Hoofddorp via Cruquius, Vijfhuizen en Boesingheliede naar Zwanenburg.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Hoofddorp, Garage Centraal Nederland | ||
Hoofddorp, Station | ||
Hoofddorp, Eijkenhove | ||
Hoofddorp, Melis Spaansweg | ||
Hoofddorp, Marktplein | ||
Hoofddorp, De Meerstede | ||
Hoofddorp, Grote Belt | ||
Hoofddorp, Sont | ||
Hoofddorp, Haarlemmermeersebos | ||
Hoofddorp, Corversbos | ||
Cruquius, Cruquiushoeve | ||
Vijfhuizen, N.H. Kerk | ||
Boesingheliede, IJweg | ||
Zwanenburg, Lijsterbeslaan | ||
Zwanenburg, Wilgenlaan | ||
Zwanenburg, Seevank |
Geschiedenis
Op 2 juni 1991 werd het lijnennet rond Hoofddorp geherstructureerd. De oude lijn 178 kreeg vanaf die datum het nieuwe lijnnummer 76. De totale route en dienstregeling tussen Hoofddorp en Zwanenburg bleven ongewijzigd gehandhaafd, alleen op zaterdag werd de frequentie verhoogd naar een uurdienst. Maar binnen Hoofddorp werd de frequentie tussen het Station en het Corversbos vrijwel dagelijks opgehoogd naar een halfuursdienst.
Vanaf 23 mei 1993 gingen de ritten in de avonduren na 20:00 en op zondag voortaan via het Haarlemmermeersebos rijden, ter vervanging van lijn 75. De frequentie werd op deze tijdstippen echter teruggebracht naar 1x/uur. Tegelijkertijd gingen de meeste ritten overdag vanaf het Station verder rijden naar de garage van Centraal Nederland.