Lijn 70 Sittard Station - Roosteren Schettereind
Buslijn 70 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Zuid-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Rijdt sinds | 1 november 2009 |
Voorganger(s) | 70 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur (1x/uur als belbus) |
Zondag | 2x/uur (1x/uur als belbus) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 70 rijdt van Sittard via Nieuwstadt, Susteren en Dieteren naar Roosteren.
In het weekend wordt 1x per uur als belbus gereden. Ook de laatste twee doordeweekse ritten rijden als belbus.
Route
Halte | ||
Sittard, Busstation | ||
Sittard, Parallelweg | ||
Sittard, Haspelsestraat | ||
Sittard, Dr. Nolenslaan/Baandert | ||
Sittard, Dr. Nolenslaan/Hogeschool | ||
Sittard, Kastelenweg | ||
Sittard, Gasthuisgraaf | ||
Sittard, Nusterweg | ||
Sittard, Dalderhaag | ||
Nieuwstadt, Millenerpoort | ||
Nieuwstadt, Gouverneur Houbenstraat | ||
Nieuwstadt, Susterderweg | ||
Susteren, Station | ||
Susteren, Raadhuisplein | ||
Dieteren, Maaseikerweg | ||
Roosteren, Geleenbeek | ||
Roosteren, Maaseikerweg | ||
Roosteren, Schettereind |
Zie ook
Geschiedenis
Door de slechte financiële situatie van Veolia Transport moest de provincie geld bijleggen op het busvervoer. In ruil daarvoor dienden bezuinigingen doorgevoerd te worden.
Op 1 november 2009 kwam het traject tussen Roosteren en Maaseik helemaal te vervallen. Scholieren voor Maaseik konden voortaan gebruik maken van ondernemingen in het besloten busvervoer. Op het overgebleven traject bleef de dienstregeling grotendeels gehandhaafd, alleen op zondag werd de frequentie verlaagd naar 1x/uur. Ter compensatie ging een aanvullende belbus rijden, zodat de halfuursdienst bleef bestaan.