Lijn 4 Arnhem, Centraal Station - Station Arnhem Zuid
Buslijn 4 | |
Vervoerder(s) | Breng |
Concessie | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Arnhem |
Materieel | MAN Lion's City CNG |
Rijdt sinds | 14 december 2014 |
Voorganger(s) | 4 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 4 is een buslijn in Arnhem die vanaf het centrale station via de wijken Malburgen West, Vredenburg, De Laar Oost en De Laar West naar station Arnhem Zuid rijdt.
Route
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Rijnstraat | ||
Arnhem, De Praets | ||
Arnhem, Bandijk | ||
Arnhem, Wilgenlaan | ||
Arnhem, Speenkruidstraat | ||
Arnhem, Van Berkumstraat | ||
Arnhem, De Grote Koppel | ||
Arnhem, Winkelcentrum Kronenburg | ||
Arnhem, Groningensingel | ||
Arnhem, Slochterenweg | ||
Arnhem, Aduardstraat | ||
Arnhem, Ezingestraat | ||
Arnhem, Copernicushof | ||
Arnhem, Meester Oudsingel | ||
Arnhem, Dr. Joop den Uylsingel | ||
Arnhem, Otis Reddingplein | ||
Arnhem, De Pas | ||
Arnhem, Lange Akkers/Limburgsingel | ||
Arnhem, Altweertstraat | ||
Arnhem, Sittardstraat | ||
Arnhem, Maastrichtsingel | ||
Arnhem, Echterboschstraat | ||
Arnhem, Brabantweg | ||
Arnhem, De Laar West/Bredasingel | ||
Arnhem, Woudrichemstraat | ||
Arnhem, Kroonse Wal | ||
Arnhem, Hollandweg | ||
Arnhem, Station Arnhem Zuid |
Geschiedenis lijn 4
Tot en met 13 december 2014 reed lijn 4 nog door naar Elderveld of Schuytgraaf. Bovendien werd doordeweeks tussen de spitsen in nog viermaal per uur gereden. De teruggang in frequentie werd veroorzaakt doordat lijn 2 werd verlengd naar De Laar Oost en De Laar West. Door de koppeling van deze lijn 2 aan lijn 6 kon ook de rechtstreekse verbinding tussen winkelcentrum Kronenburg en Elderveld in stand gehouden worden.
Arnhem Centraal Station - Malburgen West - Vredenburg
In het verleden hebben onderstaande buslijnen het traject tussen het station, Malburgen West en Vredenburg voor hun rekening genomen:
- Lijn 5 Arnhem Vredenburg / Holthuizen - Arnhem Elsweide / Velp Noord (t/m 1 september 1985)
- Lijn 5 Arnhem, Vredenburg / Holthuizen - Presikhaaf (2 september 1985 t/m 26 mei 1990)
- Lijn 5 Arnhem, Vredenburg / Holthuizen - Presikhaaf / Elsweide (27 mei 1990 t/m 1 juni 1996)
- Lijn 2 Arnhem Vredenburg / Holthuizen - Schaarsbergen Oranje Kazerne (2 juni 1996 t/m 21 augustus 1999)
- Lijn 2 Arnhem Vredenburg - Deelen OC Ede (22 augustus 1999 t/m 13 december 2003)
- Lijn 4 Arnhem, Centraal Station - Winkelcentrum Kronenburg / De Laar Oost (14 december 2003 t/m 8 december 2007)
- Lijn 4 Arnhem, Centraal Station - Winkelcentrum Kronenburg (9 december 2007 t/m 8 december 2012)
- Lijn 4 Arnhem, Centraal Station - Elderveld / Schuytgraaf (9 december 2012 t/m 13 december 2012)
- Lijn 4 Arnhem, Centraal Station - Station Arnhem Zuid (vanaf 14 december 2014)
Op de route tussen het centraal station en Vredenburg / Holthuizen hebben een tijdje trolleybussen gereden. De exploitatie van de trolleybussen op dit traject is ontstaan op 21 januari 1987 - destijds rijdende als lijn 5 [1]. Onder lijnnummer 2 werd alleen nog in de spits met trolleybussen gereden op het traject Hoogkamp - Holthuizen; het eindpunt te Vredenburg werd niet meer met trolleybussen aangedaan. Op 29 november 1997 kwam er een eind aan de trolleyexploitatie op het gehele traject.
De Laar Oost
In het verleden hebben diverse buslijnen de bediening van het traject tussen De Laar Oost en het centraal station op zich genomen. Alle bussen reden via de Venlosingel en Limburgsingel tenzij anders aangegeven.
- Lijn 11 Arnhem De Laar Oost - Schaarsbergen Oranje Kazerne (12 juni 1983 t/m 22 mei 1993)
- Lijn 23 Arnhem, De Laar Oost - Winkelcentrum Presikhaaf (t/m 22 mei 1993; alleen in spits)
- Lijn 11 Arnhem, De Laar Oost - Hoogkamp (23 mei 1993 t/m 8 januari 1995)
- Lijn 43 Arnhem, De Laar Oost - IJsseloord (23 mei 1993 t/m 1 juni 1996; niet 's avonds en op zondag; oorspronkelijk alleen in spits)
- Lijn 11 Arnhem, De Laar Oost - Centraal Station (9 januari 1995 t/m 27 mei 1995)
- Lijn 7 Arnhem, Rijkerswoerd - Hoogkamp (28 mei 1995 t/m 21 augustus 1999; alleen 's avonds en op zondag)
- Lijn 14 Ringlijn Huissen Valom - Arnhem De Laar West (9 januari 1995 t/m 31 mei 1997; niet naar CS)
- Lijn 18 Ringlijn Arnhem, Het Duifje - De Laar West (9 januari 1995 t/m 31 mei 1997; niet via CS)
- Lijn 43 Arnhem De Laar Oost - Dieren Station NS (2 juni 1996 t/m 27 mei 2000; t/m 21 augustus 1999 niet 's avonds en op zondag)
- Lijn 14 Arnhem, Het Duifje - Rijkerswoerd (1 juni 1997 t/m 2 januari 2000; niet naar CS)
- Lijn 20 Arnhem, Presikhaaf - Elderveld (3 januari 2000 t/m 8 december 2012)
- Lijn 43 Arnhem De Laar Oost - Apeldoorn Station NS (28 mei 2000 t/m 5 januari 2002)
- Lijn 44 Arnhem, De Laar Oost - IJsseloord 2 (6 januari 2002 t/m 13 december 2003; spits)
- Lijn 88 Elst Station NS - Arnhem Centraal Station (6 januari 2002 t/m 11 juni 2006; via Randweg)
- Lijn 4 Arnhem, Centraal Station - Winkelcentrum Kronenburg / De Laar Oost (14 december 2003 t/m 8 december 2007)
- Lijn 88 Elst Kleipeer - Arnhem Centraal Station (2006-2010) (11 juni 2006 t/m 28 augustus 2010; via diverse routes)
- Lijn 31 Arnhem Centraal Station - Nijmegen Centraal Station (29 augustus 2010 t/m 8 december 2012)
- Lijn 88 Elst Kleipeer - Arnhem Centraal Station (29 augustus 2010 t/m 8 december 2012; via Randweg)
- Lijn 4 Arnhem, Centraal Station - Elderveld / Schuytgraaf (9 december 2012 t/m 13 december 2014)
- Lijn 14 Arnhem Centraal Station - Nijmegen Brakkenstein (vanaf 9 december 2012; via Randweg)
- Lijn 2 Arnhem, De Laar West - Hoogkamp (vanaf 14 december 2014; niet 's avonds en op zondag)
- Lijn 4 Arnhem, Centraal Station - Station Arnhem Zuid (vanaf 14 december 2014)
Bronnen, noten en/of referenties: |