Lijn 139 Amsterdam Amstelstation - Hilversum Station
Voormalige buslijn 139 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Amsterdam, Gooi- en Vechtstreek |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 13 oktober 1980 t/m 22 mei 1982 |
Voorganger(s) | 39 |
Opvolger(s) | 139, 153 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 139 reed van Amsterdam via Diemen, Weesp, Nederhorst den Berg, Horstermeer en 's-Graveland naar Hilversum.
Van maandag t/m zaterdag overdag werd tussen Amsterdam en Weesp elk half uur gereden, deze ritten waren in Weesp gekoppeld aan lijn 30 en 31. Op zaterdag werd daarnaast ook tussen Weesp en Hilversum elk half uur gereden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Amstelstation | ||
Amsterdam, Bijlmerstation | ||
Amsterdam, Metrostation Kraaiennest | ||
Weesp, Driemond/Geinbrug | ||
Weesp, Hogeweyselaan | ||
Weesp, Station | ||
Weesp, Heerensingel | ||
Weesp, Klompweg | ||
Nederhorst den Berg, Hinderdam | ||
Nederhorst den Berg, Dorp | ||
Horstermeer, Overmeer | ||
Horstermeer, Wipbrug | ||
's-Graveland, Klapbrug | ||
's-Graveland, Smidsbrug | ||
Hilversum, Station |
Geschiedenis
Vanaf de dienstregeling 1980/1981 werd bij Centraal Nederland in stappen de Mobilofoon in gebruik genomen. Het eerst gebeurde dit ten oosten van de lijn Amsterdam - Utrecht. Het oude lijnnummer 39 werd daartoe op 13 oktober 1980 vernummerd naar 139. De route en dienstregeling bleven grotendeels gelijk; alleen op zaterdag werd ook de frequentie tussen Weesp en Hilversum verhoogd naar een halfuursdienst.
Op 23 mei 1982 werd deze lijn geknipt in Weesp. Tussen Hilversum en Weesp bleef lijn 139 met een ongewijzigde route en dienstregeling rijden. Het traject tussen Weesp en Amsterdam werd toegevoegd aan de nieuwe lijn 153 die voortaan tussen Amsterdam, Weesp en Almere-Haven ging rijden met dezelfde dienstregeling en route als voorheen werd gereden.