Lijn 14 Diemen Station - Schiphol Centrum
Voormalige buslijn 14 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Amsterdam, Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 17 oktober 1976 t/m ... |
Voorganger(s) | 14 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 14 reed van Diemen via Amsterdam Zuidoost, Ouderkerk a/d Amstel en Amstelveen naar Schiphol.
Route
Halte | ||
Diemen, Station | ||
Amsterdam, Station Kraaiennest | ||
Amsterdam, Bijlmerstation | ||
Ouderkerk a/d Amstel, Burg. Stramanweg/Hogereinde | ||
Amstelveen, Plein 1960 | ||
Amstelveen, KLM Hoofdkantoor | ||
Schiphol, Oost | ||
Schiphol, Centrum |
Geschiedenis
Op 17 oktober 1976 werd het traject van de oude lijn 14 vanaf Amstelveen verlengd naar Schiphol Centrum. In de route tussen Amstelveen en Diemen en de dienstregeling vonden verder geen wijzigingen plaats.
Vanaf 16 oktober 1977 ging de lijn in Amsterdam-Zuidoost altijd via de avond/zondag-route rijden, de route via het Frissenstein en Kikkenstein kwam te vervallen, de nieuwe route liep via het Kraaienneststation en Bijlmerstation.