Lijn 191 Meerssen Station - Teuven Kerk
Voormalige buslijn 191 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Zuid-Limburg |
Lijnsoort | Buurtbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 5 maart 2007 t/m 30 oktober 2009 |
Voorganger(s) | 191 |
Opvolger(s) | 191, 193 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 191 reed van Meerssen via Houthem, Valkenburg, Sibbe, IJzeren, Margraten, Eckelrade, Sint Geertruid, Banholt, Terlinden en Hoogcruts naar Teuven (B).
Route
Halte | ||
Meerssen, Station | ||
Meerssen, Eikendael | ||
Houthem, Vroenhof/Stevensweg | ||
Houthem, Vroenhof 40 | ||
Houthem, Stationsweg | ||
Strabeek, Sint Gerlach | ||
Strabeek, Kapel | ||
Broekhem, Geerlingshof | ||
Valkenburg, Prov. Weg/Cremerstraat | ||
Valkenburg, Station | ||
Valkenburg, Wilhelminalaan | ||
Valkenburg, Grendelplein | ||
Valkenburg, Steenkolenmijn | ||
Sibbe, Daalhemerweg | ||
Sibbe, Dorpsstraat/Gatsestraat | ||
Sibbe, Sibberkerkstraat 1 | ||
IJzeren, Kruisstraat 11 | ||
IJzeren, Kapelstraat 8 | ||
IJzeren, Heerstraat | ||
Scheulder, Heilig Hartbeeld | ||
Margraten, Aan de Fremme | ||
Margraten, Scheuldersteeg | ||
Margraten, Holstraat/Eykerstraat | ||
Margraten, Eykerstraat 43 | ||
Margraten, Gemeentehuis | ||
Margraten, Burg. Ronckersplein | ||
Margraten, Rijksweg 27 | ||
Honthem, Kapel | ||
Eckelrade, Dorpsstraat 105 | ||
Eckelrade, Dorpsstraat/Kerk | ||
Eckelrade, Molenweg/Dorpsstraat | ||
Sint Geertruid, Burg. Wolfsstraat | ||
Sint Geertruid, Centrum | ||
Sint Geertruid, Julianastraat/Libeek | ||
Herkenrade, Herkenrade | ||
Banholt, Bergstraat | ||
Banholt, Dalestraat | ||
Banholt, Kerk | ||
Banholt, Terhorst | ||
Terlinden, Terlinderstraat | ||
Hoogcruts, Kruispunt | ||
Hoogcruts, Schilberg | ||
35px | grens Nederland - België | |
De Plank, Grenskantoor | ||
Teuven, Varnstraat | ||
Teuven, Village/Kerk |
Geschiedenis
Op 5 maart 2007 werd de route van lijn 191 aangepast, voortaan ging de buurtbus een vaste eenduidige route rijden. De route liep voortaan van Meerssen via Houthem-Sint Gerlach, Valkenburg, Sibbe, Margraten, Eckelrade, Banholt en Terlinden naar Teuven. De dienstregeling bleef ongewijzigd, van maandag t/m zaterdag overdag 1x per uur. Deze aanpassing vond tevens plaats in wens van de plaats Houthem, dat hiermee weer werd opgenomen in het busnetwerk, daar deze kern na het verdwijnen van lijn 50 alleen nog was aangewezen op de trein.[1]
Op 1 november 2009 werd lijn 191 geknipt in Margraten. lijn 191 ging rijden tussen Houthem, Valkenburg en Margraten en lijn 193 ging het verlaten traject richting Honthem, Eckelrade, Banholt en Terlinden bedienen. Het traject naar Teuven (B) kwam vanwege een matige bezetting te vervallen.
Bronnen, noten en/of referenties: |