Lijn 7 Nijmegen Brabantse Poort - Berg en Dal Afrika Museum
Voormalige buslijn 7 | |
Vervoerder(s) | Breng |
Concessie | Arnhem Nijmegen (2010-2012) |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro CNG |
Periode | 11 december 2011 t/m 8 december 2012 |
Voorganger(s) | 7 |
Opvolger(s) | 1, 2, 3, 4, 7, 14, 15, 16 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 7 was een stadsbus in Nijmegen die vanaf station Nijmegen Dukenburg via het centrale station, Brakkenstein en Heilig Landstichting naar het Afrika Museum te Berg en Dal ging. ’s Avonds en op zondag werd een extra lus door Lindenholt-Oost gemaakt; overdag wordt deze wijk bediend door lijn 11. Vanaf de Brabantse Poort reden twee ritten per uur door als lijn 6.
Tot ongeveer negen uur 's ochtends reden de gehele week door alle ritten van lijn 7 naar Heilig Landstichting. Daarna reden twee ritten per uur naar het Afrika Museum te Berg en Dal; van maandag tot en met zaterdag reden de andere twee ritten naar de Nijmeegse wijk Brakkenstein. 's Avonds reden alle ritten weer naar Heilig Landstichting.
Route
Halte | ||
Nijmegen, Brabantse Poort | ||
Nijmegen, Spijkerhofweg | ||
Nijmegen, Hegdambroek | ||
Nijmegen, Wedesteinbroek 12e str. | ||
Nijmegen, Wedesteinbroek 22e str. | ||
Nijmegen, Leuvensbroek | ||
Nijmegen, Hillekensacker 10e straat | ||
Nijmegen, Zellesacker | ||
Nijmegen, Horstacker | ||
Nijmegen, Meeuwseacker | ||
Nijmegen, Voorstenkamp / Gildekamp | ||
Nijmegen, Gildekamp / Kluijskamp | ||
Nijmegen, Wellenkamp / Hoefkamp | ||
Nijmegen, IJpenbroekweg | ||
Nijmegen, Dr. de Blécourtstraat | ||
Nijmegen, Energieweg / Wolfskuilseweg | ||
Nijmegen, Scheepvaartweg | ||
Nijmegen, Industrieweg | ||
Nijmegen, Vlietstraat | ||
Nijmegen, Biezenstraat | ||
Nijmegen, Kanaalstraat / Merwedestraat | ||
Nijmegen, Havenweg | ||
Nijmegen, Joris Ivensplein | ||
Nijmegen, Plein 1944 | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Tollensstraat | ||
Nijmegen, Thijmstraat | ||
Nijmegen, Dobbelmanweg / Groenestraat | ||
Nijmegen, Hertstraat | ||
Nijmegen, Pandastraat | ||
Nijmegen, Akkerlaan | ||
Nijmegen, Van Peltlaan | ||
Nijmegen, Houtlaan | ||
Nijmegen, Kan. van Osstraat | ||
Nijmegen, Pater Eijmardweg | ||
Nijmegen, Kan. Mijlinckstraat | ||
Nijmegen, Pater Eijmardweg | ||
Nijmegen, De Thermen/MMK | ||
Nijmegen, GGz/NIM | ||
Heilig Landstichting, Sionsweg | ||
Heilig Landstichting, Museum Orientalis | ||
Berg en Dal, Afrika Museum |
Geschiedenis
Lijn 7 is ontstaan op 11 december 2011. Daarvoor reed lijn 7 naar het museum Orientalis te Heilig Landstichting. Het Afrika Museum werd nog niet met een bus bediend.
Op 9 december 2012 werd lijn 7 opgeheven. De route van lijn 7 werd ondergebracht bij verschillende buslijnen. De bediening van Lindenholt West werd overgenomen door lijn 2 (voortaan werd vanaf het station via de Graafseweg naar Lindenholt gereden). De bediening van industrieterrein Oostkanaalhaven werd overgenomen door de nieuwe lijn 7 en lijn 89. De bediening van de Hazenkamp werd overgenomen door de lijnen 1, 3 en 4. Lijn 3 zou daarbij de route Nijmegen CS - Hazenkamp - Brakkenstein voor z'n rekening gaan nemen; de bus nam reed daarbij voortaan ook een stukje via Heyendaal. Naar Brakkenstein zou ook de nieuwe lijn 14 gaan; vanaf station Nijmegen via de spoorkuil en de Heyendaalseweg. De bediening van Heilig Landstichting werd voortaan op zich genomen door de eerder genoemde lijn 3 en de lijnen 15 (alleen in de ochtendspits richting Heilig Landstichting) en 16.