Lijn 149 Dordrecht Centrum - Zwijndrecht Hillenraad
Voormalige buslijn 149 | |
Vervoerder(s) | Westnederland |
Regio | Drechtsteden/Alblasserwaard/Vijfheerenlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 16 september 1984 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 149 reed van het Centrum van Dordrecht een lusroute door Zwijndrecht.
Route
Halte | ||
Dordrecht, Achterom (tot 1989: Bagijnhof) | ||
↓ | Dordrecht, Station | |
Dordrecht, Havenstraat | ||
Dordrecht, Dokweg | ||
↓ | Zwijndrecht, Station | |
Zwijndrecht, Surinamestraat | ||
Zwijndrecht, Karel Doormanlaan | ||
Zwijndrecht, Adm. de Ruyterweg | ||
Zwijndrecht, Kort Ambachtlaan | ||
Zwijndrecht, Develweg | ||
Zwijndrecht, Roerdompstraat | ||
Zwijndrecht, Fazantplein | ||
Zwijndrecht, Rechteren | ||
Zwijndrecht, Bolenstein | ||
Zwijndrecht, Zwaanwijk | ||
Zwijndrecht, Hillenraad | ||
Zwijndrecht, Teylingen | ||
Zwijndrecht, Havikweg | ||
Zwijndrecht, Winkelcentrum | ||
Zwijndrecht, Sweelinckplantsoen | ||
Zwijndrecht, Bachstraat | ||
Zwijndrecht, Officiersvliet | ||
Zwijndrecht, Ziekenhuis | ||
Zwijndrecht, Burg. Jansenlaan | ||
Zwijndrecht, Wagenveld | ||
Zwijndrecht, Beneluxlaan | ||
Zwijndrecht, Bouquet | ||
Zwijndrecht, Van Hogendorplaan | ||
Zwijndrecht, Van der Lindenstraat | ||
Zwijndrecht, Burg. Slobbelaan | ||
Zwijndrecht, 't Veer | ||
Zwijndrecht, Burg. de Bruinelaan | ||
Zwijndrecht, Raadhuisplein | ||
Zwijndrecht, Stationsweg | ||
↓ | Zwijndrecht, Station | |
Dordrecht, Dokweg | ||
Dordrecht, Havenstraat | ||
↓ | Dordrecht, Station | |
Dordrecht, Achterom (tot 1989: Bagijnhof) |
Geschiedenis
In verband met de ingebruikname van de ESOfoon werd het oude lijnnummer 46 op 16 september 1984 gewijzigd naar 149, daar dit systeem binnen een regio geen dubbele lijnnummers kan verwerken.
Op 28 mei 1989 werd de route door Zwijndrecht aangepast naar aanleiding van de verplaatsing van het Jacobusziekenhuis. De heenroute door Walburg kwam daarbij te vervallen, evenals de terugroute via de Swinhove. Daarvoor in de plaats ging de bus rechtstreeks via het Oude Land naar het Ziekenhuis rijden om vervolgens via Walburg weer terug naar Dordrecht te rijden.
Voormalige route(s)
Voormalige route door Walburg tot 1989
Halte | ||
Dordrecht, Dokweg | ||
Zwijndrecht, Stationsweg | ||
Zwijndrecht, Raadhuisplein | ||
Zwijndrecht, Burg. de Bruinelaan | ||
Zwijndrecht, 't Veer | ||
Zwijndrecht, Burg. Slobbelaan | ||
Zwijndrecht, Van der Lindenstraat | ||
Zwijndrecht, Van Hogendorplaan | ||
Zwijndrecht, Bouquet | ||
Zwijndrecht, Beneluxlaan | ||
Zwijndrecht, Koninginneweg | ||
↓ | Zwijndrecht, Station |
Voormalige route via de Swinhove tot 1989
Halte | ||
Zwijndrecht, Parklaan | ||
Zwijndrecht, Plantageweg | ||
Zwijndrecht, Swinhove | ||
Zwijndrecht, Adm. de Ruyterweg | ||
Zwijndrecht, Karel Doormanlaan | ||
Zwijndrecht, Surinamestraat | ||
Dordrecht, Dokweg |