Lijn 10 Maastricht Boschstraat - Vise (B) Station
Voormalige buslijn 10 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Zuid-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Volvo 7700, VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 24 juni 2007 t/m 13 december 2008 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 10 reed van Maastricht via Oost Maarland, Eijsden, Mariadorp en Moelingen naar Visé.
's Avonds en in het weekend begonnen/eindigden alle ritten bij het centrale station en werd er niet via het Centrum gereden.
Route
Halte | ||
Maastricht, Boschsstraat / Markt | ||
Maastricht, Van Hasseltkade | ||
Maastricht, Boschsstraat / Maagdendries | ||
Maastricht, Sint Maartenslaan | ||
Maastricht, Centraal Station | ||
Maastricht, Duitse Poort | ||
Maastricht, Baron van Hovellstraat | ||
Maastricht, Bloemenweg | ||
Maastricht, Endepolsdomein | ||
Maastricht, Forum MECC | ||
Maastricht, P. Debyelaan / Forum | ||
Maastricht, Academisch Ziekenhuis | ||
Maastricht, Molensingel / Graanmolen | ||
Maastricht, Molensingel / Volmolen | ||
Maastricht, Molensingel / Malvabeemd | ||
Maastricht, Molensingel / Intratuin | ||
Oost Maarland, Dagstrand | ||
Oost Maarland, Catharinastraat | ||
Eijsden, Emmastraat / Industrieweg | ||
Eijsden, Emmastraat / J.S. Bachstraat | ||
Eijsden, De Bron | ||
Eijsden, Prins Hendrikstraat | ||
Eijsden, Station | ||
Mariadorp, Kerk | ||
Withuis, Kruispunt Carrefour | ||
Moelingen, Withuisstraat | ||
Visé, Gare |
Geschiedenis
Na aanhoudende klachten van reizigers over de nieuwe dienstregeling die op 10 december 2006 ingegaan was, werd de dienstregeling per 24 juni 2007 geheel aangepast. De voormalige lijn 4 werd vernummerd naar 10. De route in Maastricht werd ingekort tot het Centrum van Maastricht aan de ene kant en station Visé aan de andere kant. Op 6 januari 2008 werd het eindpunt verlegd naar de Van Hasseltkade.
Op 14 december 2008 werd de lijn ingekort van Visé tot Eijsden. Het traject tussen Eijsden en Visé werd overgenomen door de nieuwe lijn 62 die in dezelfde frequenties als de voormalige lijn 10 reed tussen Eijsden en Visé.