Lijn 55 Gulpen Busstation - Sittard Busstation
Voormalige buslijn 55 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Zuid-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador 200, Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 25 maart 2007 t/m 13 december 2008 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 55 reed van Gulpen via Wijlre, Schin op Geul, Valkenburg, Hulsberg, Schimmert, Spaubeek, Geleen, Munstergeleen en Leyenbroek naar Sittard.
Route
Halte | ||
Gulpen, Busstation | ||
Gulpen, Hoeve Wijngaard | ||
Wijlre, Brouwerij | ||
Wijlre, Wielderdorpstraat | ||
Wijlre, Engeweg | ||
Etenaken, Valkenburgerweg / Klapstraat | ||
Etenaken, Valkenburgerweg / Etenaken | ||
Schin op Geul, Schoonbron | ||
Schin op Geul, Panhuis | ||
Strucht, Valkenburgerweg | ||
Valkenburg, Oud Valkenburg | ||
Valkenburg, Parkhotel | ||
Valkenburg, Berkelplein | ||
Valkenburg, Reinaldstraat | ||
Broekhem, Kerk | ||
Valkenburg, Station | ||
Valkenburg, Emmaberg | ||
Hulsberg, Zendmast | ||
Hulsberg, Diepestraat / Eikske | ||
Arensgenhout, Diepestraat / Mesweg | ||
Arensgenhout, Ravensbos | ||
Schimmert, Watertoren | ||
Schimmert, Oranjeplein | ||
Schimmert, Kerk | ||
Schimmert, Hoofdstraat 112 | ||
Schimmert, Op de Bies | ||
Schimmert, MAVO-school | ||
Schimmert, Weg naar Genhout | ||
Spaubeek, Dorpsstraat 56 | ||
Spaubeek, Dorpsstraat 16 | ||
Spaubeek, Kerk | ||
Spaubeek, Zandstraat | ||
Geleen, Ziekenhuis | ||
Geleen, Bejaardencentrum | ||
Geleen, Europalaan / Van Akenstraat | ||
Geleen, Van Akenstraat / College | ||
Geleen, Kerenshofweg | ||
Geleen, Rijksweg / Daalstraat | ||
Geleen, Busstation | ||
Geleen, Kummenaedestraat | ||
Geleen, Kluis | ||
Geleen, Frans Erenslaan | ||
Geleen, Stationsplein | ||
Geleen, Oranjelaan / Peschstraat | ||
Geleen, Beekstraat | ||
Munstergeleen, Geleenstraat | ||
Munstergeleen, Peterstraat | ||
Munstergeleen, Houbeneindstraat | ||
Leyenbroek, Kerk | ||
Leyenbroek, Irenelaan | ||
Leyenbroek, Beukeboom | ||
Sittard, Stadhuis | ||
Sittard, Stadsschouwburg | ||
Sittard, Busstation/NS |
Geschiedenis
Deze lijnvoering ontstond op 25 maart 2007 toen de lijnen 36, 46 en 52 samengevoegd werden tot een nieuwe lijn 55 van Sittard via Valkenburg naar Gulpen.
Met ingang van 6 januari 2008 ging de lijn na 20.45 tussen Sittard en Valkenburg met een 8-persoonsbusje rijden, doorgaande reizigers moesten in Valkenburg overstappen op een grote bus die tussen Gulpen en Valkenburg reed.
Met ingang van 14 december 2008 werd de lijn geknipt in Valkenburg. Lijn 55 bleef rijden tussen Valkenburg en Sittard, op rustige momenten met een taxibusje en lijn 49 ging rijden tussen Valkenburg en Gulpen (in de zomermaanden: Vaals).