Lijn 39 Amsterdam Van Musschenbroekstraat - Hilversum Station
Voormalige buslijn 39 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Amsterdam, Gooi- en Vechtstreek |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 t/m 15 oktober 1977 |
Voorganger(s) | 40 |
Opvolger(s) | 39 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 39 reed van Amsterdam via Diemen, Weesp, Nederhorst den Berg, Horstermeer en 's-Graveland naar Hilversum.
Dienstregeling
- In de avonduren en op zondag werd in Diemen niet via het Industrieterrein gereden, maar via de Weesperstraat.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Van Musschenbroekstraat | ||
Amsterdam, Amstelstation | ||
Diemen, Centrum | ||
Diemen, Industrieterrein | ||
Diemen, Weesperstraat | ||
Diemen, Bijlmertol | ||
Weesp, Driemond/Geinbrug | ||
Weesp, Station | ||
Weesp, Klompweg | ||
Nederhorst den Berg, Hinderdam | ||
Nederhorst den Berg, Brug | ||
Horstermeer, Overmeer | ||
Horstermeer, Wipbrug | ||
's-Graveland, Klapbrug | ||
's-Graveland, Smidsbrug | ||
Hilversum, Station |
Geschiedenis
Deze lijnvoering ontstond op 3 juni 1973 toen de NBM en Maarse & Kroon fuseerden tot Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem. De voormalige lijn 40 werd vernummerd naar lijn 39, om zo beter in het lijnennet in de Gooi- en Vechtstreek te passen.
Op 16 oktober 1977 werd het lijnennet in de Gooi- en Vechtstreek geherstructureerd. Deze lijn kwam nog redelijk ongeschonden uit de veranderingen, want de enige grotere wijziging was de inkorting van de Musschenbroekstraat tot het Amstelstation. Van maandag t/m zaterdag overdag werd de frequentie wel verhoogd naar een halfuursdienst, deze extra ritten werden in Weesp doorgekoppeld aan de buslijnen richting Nigtevecht en Muiden.