Lijn 104 Spijkenisse Metro Centrum - Vlissingen Sluizen
Voormalige buslijn 104 | |
Vervoerder(s) | ZWN (1987 - 1994), ZWN-Groep (1994 - ...) |
Regio's | Voorne-Putten, Noord-Zeeland, Midden-Zeeland |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | Kustlijn |
Materieel | Den Oudsten MB200, Den Oudsten B88 |
Periode | 6 november 1987 t/m ... |
Voorganger(s) | 104, 132 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 104 reed van Spijkenisse via Hellevoetsluis, Stellendam, Goedereede, Ouddorp, Ellemeet, Renesse, Haamstede, Burgh, Kamperland, Serooskerke en Middelburg naar Vlissingen.
Dienstregeling
- Van maandag t/m zaterdag werd het hele traject 1x/uur bereden, de dienst in de avonduren eindigde op sommige trajecten al rond 20:30.
- In de spitsrichting werd van/naar station Vlissingen gereden.
- Op zondag werd er eenmaal per uur gereden tussen Spijkenisse en Hellevoetsluis en 1x/2 uur op de rest van het traject. In de zomermaanden werd deze uurdienst verlengd naar Ouddorp.
Route
Route tot Middelburg is niet compleet
Halte | ||
Spijkenisse, Metrostation Centrum | ||
Spijkenisse, Sporthal Den Oert | ||
Spijkenisse, 1e Heulbrugstraat | ||
Geervliet, Geervliet | ||
Heenvliet, Heenvliet | ||
Hellevoetsluis, Kickersbloem | ||
Hellevoetsluis, Mandenmaker | ||
Hellevoetsluis, Kooistee | ||
Hellevoetsluis, Vlotbrug | ||
Hellevoetsluis, Winkelcentrum | ||
Hellevoetsluis, J. Blankenstraat | ||
Hellevoetsluis, Kanaalweg | ||
Hellevoetsluis, Sportlaan | ||
Hellevoetsluis, Provincialeweg/VAB | ||
Hellevoetsluis, Provincialeweg/Smitsweg | ||
Stellendam, Busstation | ||
Goedereede, Provincialeweg | ||
Ouddorp, Station | ||
Ouddorp, Hofdijksweg | ||
Ouddorp, Bernhardweg | ||
Ouddorp, Toppershoedje | ||
Ouddorp, Klepperstee | ||
Ouddorp, De Punt | ||
Brouwersdam, Kabbelaarsbank | ||
Scharendijke, Camping | ||
Ellemeet, Dorp | ||
Renesse, Dorp | ||
Haamstede, Duinoord | ||
Haamstede, Kerk | ||
Burgh, Dorp | ||
Neeltje Jans, Delta Expo | ||
Kamperland, Tunnel N57 | ||
Kamperland, Banjaard | ||
Vrouwenpolder, Strand | ||
Vrouwenpolder, Dorp | ||
Serooskerke, Noordweg | ||
Sint-Laurens, vm. Gemeentehuis | ||
Middelburg, Sandburghlaan | ||
Middelburg, Hof van Tange (Centrum) | ||
Middelburg, Langevieleweg | ||
Middelburg, Poelendaeleweg | ||
Middelburg, Koudekerkseweg | ||
Middelburg, Vijvervreugd | ||
Middelburg, Stromenweg | ||
Middelburg, Abeele | ||
West-Souburg, Brug | ||
Vlissingen, Boot/NS | ||
Vlissingen, Keersluisbrug | ||
Vlissingen, Sporthal | ||
Vlissingen, Pres. Rooseveltlaan | ||
Vlissingen, Bloemenlaan | ||
Vlissingen, Bonedijkstraat | ||
Vlissingen, Ter Reede | ||
Vlissingen, Ziekenhuis Walcheren | ||
Vlissingen, Spuikomweg | ||
Vlissingen, Spuistraat (Centrum) | ||
Vlissingen, Bellamypark | ||
Vlissingen, Zeilmarkt | ||
Vlissingen, Gravestraat | ||
Vlissingen, Van Speykstraat | ||
Vlissingen, Sluizen |
Geschiedenis
Op 6 november 1987 werd de oude lijn 104 onder de noemer "Kustlijn" doorgetrokken van Ouddorp naar Vlissingen. Door middel van deze nieuwe lijn rijdt de gehele week 1x/uur een bus langs de kustplaatsen tussen Spijkenisse en Vlissingen en via de dammen onderweg. Hiermee verdween tevens de speciale pendelbus naar het Werkeiland Neeltje Jans.
Op 1 november 1994 fuseerden Westnederland en ZWN tot het nieuwe ZWN-Groep. Per 28 mei 1995 kwam een eerste nieuwe dienstregeling uit onder deze nieuwe vervoerder. Vanaf deze datum gingen de eerste vier ritten in de ochtendspits voortaan van/naar station Vlissingen rijden i.p.v. de Sluizen. Tevens werd de frequentie van maandag t/m vrijdag overdag tussen Vlissingen en Haamstede verhoogd naar een halfuursdienst, waarbij de extra ritten een lusroute ging rijden en Burgh alleen richting Vlissingen aandeden.
Op een later moment werd de route definitief ingekort tot station Vlissingen.