Lijn 9 Hulst Busstation - Lamswaarde Kerk
Voormalige buslijn 9 | |
Vervoerder(s) | ZWN (1982 - 1994), ZWN-Groep (1994 - ...) |
Regio | Zeeuws-Vlaanderen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 23 mei 1982 t/m ... |
Voorganger(s) | 9 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/dag (per richting) |
Dal | 2x/dag |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 9 reed van Hulst via Graauw en Kruispolderhaven naar Lamswaarde.
Route
Route buiten Hulst is niet compleet
Halte | ||
Hulst, Busstation | ||
Hulst, Zandstraat | ||
Hulst, De Blaauwe Hoeve | ||
Hulst, Zoutestraat | ||
Hulst, 't Jagertje | ||
Zandberg, Zandberg | ||
Graauw, Dorpsstraat | ||
Paal, Paal | ||
Kruispolderhaven, Kruispolderhaven | ||
Lamswaarde, Kerk |
Geschiedenis
Op 23 mei 1982 werd de lijnvoering van lijn 9 (Hulst - Ossenisse) flink ingeperkt. Komende vanuit Hulst werd de route ingekort tot Lamswaarde en de dienstregeling werd teruggebracht tot drie à vier ritten per richting: één in de ochtendspits naar Hulst, één rit rond 13:00 in beide richtingen en twee ritten in de middagspits in beide richtingen. Reizigers van/naar Kuitaart en Kloosterzande kunnen vanuit Hulst reizen met lijn 1 en de dorpen Walsoorden, Ossenisse en Zeedorp verloren hun ontsluiting per bus.
Op 31 mei 1992 werd de frequentie op zaterdag teruggebracht van vier ritten naar twee schamele ritjes per richting: deze vertrokken om 12:52 en 16:52 uit Hulst en om 13:24 en 17:24 vanuit Lamswaarde. Één jaar later, op 23 mei 1993, kwamen ook voorgaande ritten te vervallen. Voortaan bleven van maandag t/m vrijdag één rit in de spitsrichting en twee ritten in het dal rijden.
Op 1 november 1994 fuseerden Westnederland en ZWN tot het nieuwe ZWN-Groep. Per 28 mei 1995 kwam een eerste nieuwe dienstregeling uit onder deze nieuwe vervoerder. Deze lijn bleef echter ongewijzigd rijden.