Lijn 79 Nijmegen Centraal Station - Tiel Station
Voormalige buslijn 79 | |
Vervoerder(s) | Zuidooster |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 28 mei 1989 t/m 5 september 1992 |
Opvolger(s) | 79 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 79 was een spitsbus tussen Nijmegen en Druten, Beneden Leeuwen en Tiel die via de A73 reed. In Nijmegen liep de route via de wijk Heyendaal.
Route
Halte | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Keizer Karelplein | ||
Nijmegen, Radboudziekenhuis | ||
Nijmegen, Kam. Onnesstraat | ||
Nijmegen, Land en Tuinbouwschool | ||
Nijmegen, Gofferthal | ||
Druten, Smitshof | ||
Druten, Scholengemeenschap LBO | ||
Druten, Klepperheide | ||
Druten, Leigraaf | ||
Druten, 't Koekoeksnest (alleen eindpunt) | ||
Puiflijk, Kerkstraat | ||
Boven Leeuwen, Sportpark | ||
Boven Leeuwen, Tesstraat | ||
Beneden Leeuwen, Brouwerstraat | ||
Beneden Leeuwen, Kerk (alleen eindpunt) | ||
Tiel, Laan van Westroyen | ||
Tiel, Veemarkt | ||
Tiel, Station NS (alleen beginpunt) |
Geschiedenis
Lijn 79 reed voor het eerst op 28 mei 1989.
In de dienstregeling 1990/1991 reed lijn 79 twee ritten van Tiel naar Nijmegen in de ochtendspits en vier ritten van Nijmegen naar Druten, de laatste twee reden verder naar Beneden Leeuwen. Vanaf 2 juni 1991 kwam er een vroege rit vanaf Tiel naar Nijmegen bij.
In de dienstregeling van 1992/1993 werden de ritten vanaf Tiel ingekort tot Beneden Leeuwen. Wel kwam er een extra rit richting Nijmegen bij.