Lijn X Alkmaar Station - Beverwijk Station
Voormalige buslijn X (28) | |
Vervoerder(s) | NACO |
Regio's | Alkmaar, Haarlem-IJmond |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/(2) uur |
Dal | 1x/(2) uur |
Avond | 1x/(2) uur |
Zaterdag | 1x/(2) uur |
Zondag | 1x/(2) uur |
Lijn X reed van Alkmaar via Akersloot, Uitgeest en Heemskerk naar Beverwijk.
Dienstregeling
- Tussen Alkmaar en Uitgeest werd 1x per 2 uur gereden.
- Dagelijks reden twee extra ritten tussen Alkmaar en Akersloot v.v. (op zondag 1x).
Route
Halte | ||
Alkmaar, Station | ||
Alkmaar, Zeglis | ||
Alkmaar, Oosterhout | ||
Alkmaar, Handelsraad | ||
Alkmaar, Betonweg | ||
Akersloot, Noord | ||
Akersloot, Zuid | ||
Uitgeest, Dorregeest | ||
Uitgeest, Station | ||
Uitgeest, Assummertolhek | ||
Heemskerk, Centrum | ||
Heemskerk, Merestein | ||
Beverwijk, Oosterwijk | ||
Beverwijk, Station |
Geschiedenis
Deze lijn is op een onbekend moment ontstaan.
Tussen 1969 en 1971 is deze lijn gesplitst in de lijnen X (Alkmaar - Uitgeest) en WX (Uitgeest - Haarlem).