Lijn 52 Maastricht Station - Brunssum Ziekenhuis
Voormalige buslijn 52 | |
Vervoerder(s) | VSL |
Regio's | Maastricht/Heuvelland, Parkstad |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 24 mei 1982 t/m ... |
Voorganger(s) | 15 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Lijn 52 reed van Maastricht via Meerssen, Ulestraten, Schimmert, Spaubeek, Schinnen, Amstenrade en Hoensbroek naar Brunssum.
Route
Halte | ||
Maastricht, Station | ||
Maastricht, Wilhelminasingel | ||
Maastricht, Koningsplein/Oranjeplein | ||
Maastricht, Scharnerweg 41 | ||
Maastricht, Scharn/Kerk | ||
Maastricht, Burg. Cortenstraat | ||
Maastricht, Ambyerstraat Zuid | ||
Maastricht, Heukel | ||
Maastricht, Kerk | ||
Maastricht, Lindeplein | ||
Maastricht, Ambyerstraat Noord | ||
Rothem, Kruispunt | ||
Rothem, Tussen de Bruggen | ||
Meerssen, Stationsstraat | ||
Meerssen, Gasthuisstraat/Beekstraat | ||
Meerssen, Humcovenstraat 68 | ||
Humcoven, Humcoven | ||
Ulestraten, Schietecoven | ||
Ulestraten, Vliek | ||
Ulestraten, Berghem | ||
Ulestraten, Kerk | ||
Oensel, Oensel | ||
Schimmert, Kruisstraat | ||
Schimmert, Rooseveltstraat | ||
Schimmert, Bekerbaan/Oranjeplein | ||
Haasdal, Klein Haasdal | ||
Haasdal, Nieuwstraat 3 | ||
Haasdal, Kapel | ||
Schimmert, De Bockhofweg | ||
Schimmert, Langstraat | ||
Schimmert, Hoofdstraat 112 | ||
Schimmert, Kerk | ||
Schimmert, Oranjeplein | ||
Schimmert, Kerk | ||
Schimmert, Hoofdstraat 112 | ||
Schimmert, Op de Bies | ||
Schimmert, MAVO-school | ||
Schimmert, Weg naar Genhout | ||
Spaubeek, Dorpsstraat 56 | ||
Spaubeek, Dorpsstraat 16 | ||
Spaubeek, Kerk | ||
Spaubeek, Past. Beckersstraat | ||
Spaubeek, Heggerweg | ||
Schinnen, Heggerdorpstraat 154 | ||
Schinnen, Heggerdorpstraat 66 | ||
Schinnen, Station | ||
Schinnen, Stationsstraat 51 | ||
Schinnen, Stationsstraat 15 | ||
Schinnen, Altaarstraat | ||
Schinnen, Krekelberg | ||
Oirsbeek, Kerk | ||
Oirsbeek, Oirsbeek | ||
Oirsbeek, Rabobank | ||
Amstenrade, Postkantoor | ||
Hoensbroek, St. Janscollege | ||
Hoensbroek, Trichterweg | ||
Brunssum, Leeuwstuk | ||
Brunssum, Maastrichterstraat 120 | ||
Brunssum, Berkenstraat | ||
Brunssum, Fatimaplein | ||
Brunssum, Gregoriuskerk | ||
Brunssum, Koutenveld | ||
Brunssum, Wilhelminastraat 30 | ||
Brunssum, Prins Hendriklaan 73 | ||
Brunssum, Julianastraat | ||
Brunssum, Eggelaan | ||
Brunssum, Ziekenhuis |
Geschiedenis
Op 24 mei 1982 werd ook bij de VSL de Mobilofoon geïntroduceerd. Dit systeem kan echter geen dubbele lijnnummers verwerken, daarom werd deze introductie meteen aangegrepen om de oerwoud van lijnnummers aan te pakken. De oude lijn 15 ging voortaan rijden onder het nieuwe lijnnummer 52. De routevariant via Raar kwam gelijktijdig te vervallen.
Op 2 juni 1985 werd de route in Maastricht uitgebreid in de wijk Scharn. Tegelijkertijd werd het aantal ritten op het traject Schimmert - Brunssum flink ingeperkt, op dit traject werd (gemiddeld) voortaan nog maar eenmaal per 2 uur gereden. De overige ritten eindigden vanuit Maastricht in Schimmert en reden daar een lusroute via Haasdal. Op zondag reden de doorgaande ritten daarnaast niet verder dan Hoensbroek, voor Brunssum moest voortaan overgestapt worden.