Lijn 191 Meerssen Station - Teuven Kerk
Voormalige buurtbuslijn 191 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Zuid-Limburg |
Lijnsoort | Buurtbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 5 maart 2007 t/m 30 oktober 2009 |
Voorganger(s) | 191 |
Opvolger(s) | 191, 193 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (belbus) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur (belbus) |
Lijn 191 reed van Meerssen via Houthem, Valkenburg, Sibbe, IJzeren, Margraten, Honthem, Herkenrade, Libeek, Mheer, Noorbeek en Hoogcruts naar Teuven (B).
Route
Halte | ||
Meerssen, Station | ||
Meerssen, Eikendael | ||
Houthem, Vroenhof/Stevensweg | ||
Houthem, Vroenhof 40 | ||
Houthem, Stationsweg | ||
Valkenburg, Sint Gerlach | ||
Valkenburg, Strabeek/Kapel | ||
Valkenburg, Geerlingshof | ||
Valkenburg, Provincialeweg/Cremerstraat | ||
Valkenburg, Station | ||
Valkenburg, Wilhelminalaan | ||
Valkenburg, Grendelplein | ||
Valkenburg, Steenkolenmijn | ||
Sibbe, Daalhemerweg | ||
Sibbe, Dorpstraat | ||
Sibbe, Sibberkerkstraat 1 | ||
IJzeren, Kruisstraat 11 | ||
IJzeren, Kapelstraat 8 | ||
IJzeren, Heerstraat | ||
Scheulder, Heilig Hartbeeld | ||
Margraten, Aan de Fremme | ||
Margraten, Scheuldersteeg | ||
Margraten, Holstraat/Eykerstraat | ||
Margraten, Eykerstraat 43 | ||
Margraten, Gemeentehuis | ||
Margraten, Burg. Ronckersplein | ||
Margraten, Rijksweg 27 | ||
Honthem, Kapel | ||
Bruisterbosch, Kapel | ||
Banholt, Bergstraat | ||
Herkenrade, Herkenrade | ||
Sint-Geertruid, Julianaweg | ||
Libeek, Dorpsstraat | ||
Mheer, Kerk | ||
Mheer, Dorpsstraat | ||
Noorbeek, Mheerelindje | ||
Noorbeek, Wesch | ||
Noorbeek, Dorpsstraat | ||
Noorbeek, Bovenstraat | ||
Noorbeek, Schey | ||
Hoogcruts, Kruispunt | ||
Hoogcruts, Schilberg | ||
35px | grens Nederland - België | |
De Planck (B), Grenskantoor | ||
Teuven (B), Varnstraat | ||
Teuven (B), Kerk |
Geschiedenis
Op 5 maart 2007 werd de route van lijn 191 aangepast, voortaan ging de buurtbus een vaste eenduidige route rijden. De route liep voortaan van Meerssen via Houthem-Sint Gerlach, Valkenburg, Sibbe, Margraten, Eckelrade, Banholt en Terlinden naar Teuven. De dienstregeling bleef ongewijzigd, van maandag t/m zaterdag overdag 1x per uur. Deze aanpassing vond tevens plaats in wens van de plaats Houthem, dat hiermee weer werd opgenomen in het busnetwerk, daar deze kern na het verdwijnen van lijn 50 alleen nog was aangewezen op de trein.[1]
Op 1 februari 2009 werd de route gewijzigd naar aanleiding van het verdwijnen van lijn 62 (Eijsden - Mheer). Tussen Margraten en Teuven ging de lijn voortaan via Bruisterbosch, Banholt, Libeek, Mheer en Noorbeek rijden. De route via Banholt en Terlinden werd overgenomen door de reguliere lijn 57, maar alleen van maandag t/m vrijdag overdag. Ook ging de lijn in de avonduren en op zondag tussen Margraten en IJzeren als belbus rijden.
Op 1 november 2009 werd lijn 191 geknipt in Margraten. lijn 191 ging rijden tussen Houthem, Valkenburg en Margraten en lijn 193 ging het verlaten traject richting Honthem, Eckelrade, Banholt en Terlinden bedienen. Het traject naar Teuven (B) kwam vanwege een matige bezetting te vervallen.
Voormalige route(s)
Voormalige route via Eckelrade/Sint-Geertruid
Halte | ||
Honthem, Kapel | ||
Eckelrade, Dorpsstraat 105 | ||
Eckelrade, Dorpsstraat/Kerk | ||
Eckelrade, Molenweg/Dorpsstraat | ||
Sint Geertruid, Burg. Wolfsstraat | ||
Sint Geertruid, Centrum | ||
Sint Geertruid, Julianastraat/Libeek | ||
Herkenrade, Herkenrade | ||
Banholt, Bergstraat | ||
Banholt, Dalestraat | ||
Banholt, Kerk | ||
Banholt, Terhorst | ||
Terlinden, Terlinderstraat | ||
Hoogcruts, Kruispunt |
Bronnen, noten en/of referenties: |