Lijn 28 Antwerpen Rooseveltplaats - Merksem Jan Palfijnziekenhuis
Voormalige buslijn 28 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Concessie | Antwerpen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Van Hool A360 |
Periode | ... t/m 31 augustus 2012 |
Frequenties
| |
Spits | 4-6x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 28 reed van Antwerpen naar Merksem.
In Merksem werd op alle dagen tussen 07.00 en 20.00 maar 1x/uur via de Zwaantjeslei gereden. In de spitsrichting reden er versterkingsritten tussen Burg. Nolfplein en het Palfijnziekenhuis.
Route
Halte | ||
Antwerpen, Rooseveltplaats | ||
Antwerpen, Paardenmarkt | ||
Antwerpen, Sint Jansplein | ||
Antwerpen, Noorderplaats | ||
Antwerpen, Ellermanstraat | ||
Antwerpen, Damplein | ||
Antwerpen, Bredastraat | ||
Merksem, Albertkanaal | ||
Merksem, Burg. Nolfplein | ||
Merksem, Terlindenhofstraat | ||
Merksem, Gudrunlaan | ||
Merksem, Laagsebaan | ||
Merksem, Kerkhof Blommestraat | ||
Merksem, De Vlaschaardstraat | ||
Merksem, Ryenlanddreef | ||
Merksem, Overhout | ||
Merksem, F. Adriaenssensstraat | ||
Merksem, Laaglandlaan | ||
Merksem, Melgeshof | ||
Merksem, De Brem | ||
Merksem, Zwaantjeslei | ||
Merksem, De Brem | ||
Merksem, Jan Palfijnziekenhuis |
Geschiedenis
Wegens algemene bezuinigingen bij De Lijn werd lijn 28 met ingang van 1 september 2012 opgeheven. Het grootste deel van het traject in Merksem werd overgenomen door buslijn 650, die tevens niet meer op de Rooseveltplaats kwam. Reizigers naar de Rooseveltplaats stappen aan de Fortsteenweg over op de tramlijnen 2 of 3.