Lijn 18 Amsterdam Centraal Station - Aalsmeer Hortensialaan
Voormalige nachtbuslijn 18 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Amsterdam, Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Nachtbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1 juni 1975 t/m 30 mei 1981 |
Voorganger(s) | 18 |
Opvolger(s) | 178 |
Frequenties
| |
Vrijdagnacht | 2x/nacht |
Zaterdagnacht | 2x/nacht |
De lijn reed in de nacht na de genoemde dag(en) |
---|
Lijn 18 reed van Amsterdam via Amstelveen en Uithoorn naar Aalsmeer.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Weteringcircuit | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, De Cuserstraat | ||
Amstelveen, Plein 1960 | ||
Amstelveen, Keizer Karelweg | ||
↓ | Uithoorn, Busstation | |
Aalsmeer, Hortensialaan |
Geschiedenis
Op 1 juni 1975 werd de route van lijn 18 in Amsterdam doorgetrokken van de Marnixstraat naar het Centraal Station enerzijds en anderzijds werd de route in het Centrum gewijzigd. De lijn ging voortaan via het Damrak, Weteringcircuit en Leidseplein rijden, om vervolgens de route weer op te pakken. Wel werd richting Aalsmeer een rondje Buitenveldert aan de route toegevoegd.
Op 31 mei 1981 werd ook in de rest van het vervoergebied de Mobilofoon in gebruik genomen. Om te voorkomen dat wederom dubbele lijnnummers voorkwamen werden weer diverse lijnen vernummerd. Daarom kreeg deze lijn het nieuwe lijnnummer 178. In de route en dienstregeling vonden verder geen wijzigingen plaats.