Wijzigingen

Ga naar: navigatie, zoeken

Overleg gebruiker:Umbusko

264 bytes toegevoegd, 5 jan 2020 23:31
Schoolbussen Voerstreek
Hoi Umbusko, ik vroeg me uit nieuwsgierigheid af of jij weet hoe het komt dat schoolbussen 339 en 439 (vrijwel) volledig op Vlaams grondgebied rijden en desondanks toch door TEC gereden worden?
:Hoi TLP, ik weet het ook niet zeker, maar ik vermoed dat het een afspraak is op grond van praktische overwegingen. De Voerstreek is natuurlijk compleet door Wallonië (en Nederland) ingesloten (zie https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/62/Provincie_Limburg_in_Belgium.svg ) en [[Lijn 39b Tongeren Sint-Truiderpoort - Sint-Martens-Voeren Crutzberg|lijn 39b]] van De Lijn komt dan wel de Voerstreek in, maar zelfs die bedient een gedeelte alleen op aanvraag. Ik weet niet wat de dichtstbijzijnde standplaats van De Lijn is (Tongeren? Hasselt pas?), maar de TEC heeft natuurlijk veel dichterbij bussen en chauffeurs beschikbaar; voor die ene rit in de spitsrichting dan wel zo handig. En per slot van rekening rijdt [[Lijn 139 Visé Place des Déportés - Aubel Place de la Victoire|lijn 139]] ook al door de Voerstreek. Het kan natuurlijk ook nog zo zijn dat de https://nl.wikipedia.org/wiki/Taalstrijd_in_de_Voerstreek politieke (taal)strijd een rol speelt (daar is in 1987 zelfs de federale regering door gevallen), maar ik neem niet aan dat de bediening door de TEC teruggaat tot 1963, toen de Voerstreek overging van Wallonië naar Vlaanderen. Maar wie weet, het is tenslotte België. ;) [[Gebruiker:Umbusko|Umbusko]] ([[Overleg gebruiker:Umbusko|overleg]]) 5 jan 2020 15:47 (CET)
::Dat het een afspraak is vanuit praktische overwegingen klinkt wel logisch, ook als De Lijn geen stalling in de buurt heeft. De taalstrijd is mij bekend. Bedankt voor de informatie! [[Gebruiker:Tlp|Tlp]] ([[Overleg gebruiker:Tlp|overleg]]) 5 jan 2020 22:31 (CET)
ap_users
12.599
bewerkingen

Navigatiemenu